To efekt wieloletnich zapóźnień

Radni Prawa i Sprawiedliwości Marta Grzeszczyk i Łukasz Magin na konferencji prasowej po raz kolejny mówili o stanie technicznym nieruchomości przy ul. Pabianickiej 49 w Łodzi. To dawna willa fabrykanta Ferdynanda Koeniga.

Radni przygotowali pismo do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, w którym sugerują oględziny tego obiektu. Na złożoną wcześniej interpelację otrzymali odpowiedź magistratu, z której wynika, że w budynku prowadzone są prace konserwatorskie w celu zapobiegania pogarszaniu się jego stanu technicznego.

- Budynek jest w złym stanie, mieszkańcy apelują o wskazanie lokali zamiennych – mówiła radna Marta Grzeszczyk. Dodała, że budynek został zakwalifikowany do wyłączenia z użytkowania w 2011 roku, a mieszkańcy twierdzą, że prace zabezpieczające obiekt nie mają miejsca.

- Nie chce nam się wierzyć, że ten budynek podlega pracom konserwacyjnym. Nie możemy też uwierzyć zapewnieniom, że odbywają się tu okresowe przeglądy techniczne instalacji wentylacyjnej i elektrycznej, bo lokatorzy osób wykonujących takie działania nie widzieli – dodaje radny Łukasz Magin.

Zdaniem Tomasz Piotrowskiego, dyrektora Biura Prezydenta Łodzi wszystkiego w mieście po wielu latach zapóźnień nie da się zrobić od razu.

- Przez ostatnie siedem lat zainwestowaliśmy w gospodarkę mieszkaniową kilkaset milionów złotych i to tak naprawdę jest jeszcze dzisiaj za mało. Ta sytuacja pokazuje, że potrzeby nadal są i pewnie przez jakiś jeszcze czas będą. Nie oszukujmy się – nie da się wszystkiego zrealizować od razu. Radni PiS niech się schowają za jakieś duże drzewo, bo jak mieli okazję z panem Tomaszewskim na czele to zmienić, to nie chciało im się robić nic i przez to mamy dzisiaj te zapóźnienia – uważa Tomasz Piotrowski.

Dodał, że mieszkańcy Pabianickiej 49 dostali propozycje przeprowadzki do innych lokali. Podkreślił, że w ramach rewitalizacji Miasto musi przeprowadzić niemal 900 rodzin, a na Kongresie Rewitalizacji w Szczecinie Łódź była dawana jako przykład sprawności i umiejętności przeprowadzania.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt