Trzeci przystanek tunelu średnicowego

Radni apelują do PKP o bardziej przyjazne mieszkańcom zaprojektowanie trzeciego przystanku tunelu średnicowego.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

- Cieszymy się z realizowanego na terenie naszego miasta projektu zwanego tunelem średnicowym – powiedział Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej.

- Będziemy monitorowali tę inwestycję. Planuje się połączyć dworce: Łódź-Kaliska, Łódź-Fabryczna i Łódź-Żabieniec. Obawiamy się o jedynie o infrastrukturę usytuowaną wokół przystanków przesiadkowych. Chcielibyśmy, aby była odpowiednio zabezpieczona. Projekt architektoniczny trzeciej stacji zakłada, że dojście do przystanków autobusowych będzie utrudnione – dodał radny Michał Olejniczak.

- Dzisiaj wyślemy do PKP pismo z naszymi uwagami – poinformował Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej.

- Obawiamy się, że trzeci przystanek nie będzie spełniał dwóch z kluczowych czynników dla swojego funkcjonowania. W projekcie przystanku Koziny zostało zaprojektowane dojście tylko do najbliższego osiedla znajdującego się na południe od stacji. Jeśli podróżny będzie chciał się dostać na osiedla znajdujące się na północy , będzie musiał praktycznie okrążyć cały teren przystanku. Tym samym traci przynajmniej 3-5 minut. To zawęża znacząco oddziaływanie przystanku na tereny na północ, które są tak samo gęsto zabudowane.

Projekt przewiduje także wyznaczenie przystanków autobusowych w miejscach, w których nie ma żadnych linii autobusowych na tej części ulicy Drewnowskiej. Jednocześnie nie zakłada dojścia do przystanków, które już są. 

Liczymy na dopracowanie projektu tak, aby umożliwił jak największej grupie mieszkańców korzystanie.

Jednym ze standardów, podczas projektowania przystanków kolejowych, jest to, żeby jak najwięcej osób mieszkało w promieniu do 10 minut pieszo wokół niego. Przystanki przesiadkowe nie powinny przekraczać 100 metrów, a najbardziej optymalne są te 25-50 metrów – dodał radny Marcin Hencz.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt