Weekend za nami

Podczas minionego weekendu tj. 17 - 19 stycznia br. Dyżurny Straży Miejskiej w Łodzi przyjął 352 zgłoszenia mieszkańców z prośbą o podjęcie działań.

fot. arch. SM

Patrole najczęściej tj. 133 razy były kierowane w celu realizacji interwencji wobec kierowców, którzy nie respektowali obowiązujących przepisów drogowych oraz nie stosowali się do obowiązującego oznakowania w miejscu, gdzie zaparkowali swoje auta. W efekcie działań mundurowi założyli na koła pozostawionych pojazdów 67 tzw. blokad. Aż 44 razy strażnicy podjęli czynności wobec osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życie lub zdrowie. Nieco więcej interwencji bo aż 52 dotyczyło niewłaściwego pozbywania się odpadów poprzez zaśmiecenie terenu czy np. spalanie ich w piecach czy kotłach. Funkcjonariusze przewieźli 25 osób nietrzeźwych do MCTiPZ, które swym zachowaniem zakłócały ład i porządek publiczny.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt