Wojewoda skontroluje MOPS?

Radni PiS Marta Grzeszczyk i Łukasz Magin skierowali pismo do Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau w związku z doraźną kontrolą działania Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

- 10 maja uczestniczyliśmy w obradach Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Jednym z punktów posiedzenia było omówienie przeprowadzanych przez nowe kierownictwo MOPS zmian w funkcjonowaniu pieczy zastępczej na terenie Łodzi. W czasie tego spotkania pracownicy opieki zastępczej, jak i związki zawodowe działające przy MOPS, wyartykułowały szereg bardzo ważnych zarzutów. Mówiono o wielu nieprawidłowościach w funkcjonowaniu pieczy zastępczej w Łodzi, po tym jak kierownictwo objął p.o. dyrektora Piotr Rydzewski – mówił Łukasz Magin.

Zdaniem radnych zasadne jest żeby wojewoda rozważył przeprowadzenie doraźnej kontroli działania Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi w okresie od sierpnia 2017 roku do chwili obecnej.

- Uważamy, że te wszystkie sprawy powinny być sprawdzone i zweryfikowane. Wojewoda Łódzki, jako organ nadzoru ma możliwości, by taką kontrolę przeprowadzić. Wszystkie sprawy, które budzą wątpliwości muszą zostać wyjaśnione. Mamy nadzieję, że żadne decyzje, nie przyczyniły się do jeszcze większych szkód. Mali łodzianie, którzy są pod opieką MOPS dużo już przeszli w swoim życiu, błędne decyzje urzędników nie powinny narażać ich na kolejne traumy– mówiła Marta Grzeszczyk.

Temat skomentowała Monika Pawlak, rzecznik MOPS: - Dyrekcja MOPS nie dyskutuje z pracownikami za pośrednictwem mediów, przedstawiciele związków zawodowych spotykają się z dyrektorem co tydzień podczas posiedzeń zespołu ds. reformy pieczy zastępczej. Ponadto dyrektor spotyka się z reprezentantami związków zawsze, kiedy o to poproszą. Jeśli są jakieś pytania, wątpliwości czy niejasności przedstawiciele związków czy pracownicy mogą umówić się z dyrektorem i to wyjaśnić. Państwa radnych także zapraszam, dyrektor MOPS chętnie się spotka i odpowie na pytania. Warto dodać, że kwestie poruszane na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego były już przedmiotem skarg kierowanych przez dyrektorów i pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych do radnych z komisji zdrowia, skargi te zostały omówione podczas posiedzeń komisji, pracownicy i przedstawiciele związków zawodowych byli na tych obradach. Kolejna skarga jest w trakcie procedowania przez Panią radną Martę Grzeszczyk, która poprosiła o przedłużenie terminu jej rozpatrzenia i przedstawienia komisji na czerwiec. Przy całym szacunku dla Państwa radnych – pracodawcą dyrektora MOPS jest prezydent Łodzi, więc to nie radni a prezydent będzie decydować o tym, kto będzie zajmował to stanowisko. Z tego, co wiem zmiany nie są planowane, ani przewidziane.

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Kontakt