Wyrok sądu w sprawie radnego

Wiceprzewodnicząca Klubu Radnych SLD Małgorzata Moskwa – Wodnicka na konferencji prasowej przedstawiła wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie radnego sojuszu Władysława Skwarki. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wnioskował o odwołanie go z funkcji dyrektora łódzkiego oddziału.

- Ta sprawa trafiła do porządku obrad sesji w grudniu. Wtedy radni PiS po raz pierwszy w historii łódzkiego samorządu zagłosowali za tym, aby pan radny został odwołany. Oczywiście radni PO i SLD takiej zgody nie wyrazili. W czerwcu PFRON wystąpił ponownie do Rady o uchylenie poprzedniej uchwały, w której nie wyraziła ona zgody na zwolnienie. Wtedy radni PiS ponownie zagłosowali przeciw radnemu. Wyrok sądu uznaje skargę prezesa PFRON za niezasadną oraz to, że Rada Miejska przyjęła uchwałę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Radny Władysław Skwarka nie powinien być odwołany z tej funkcji. Wyrok sądu obnaża intencje radnych PiS, intencje czysto polityczne – mówiła Małgorzata Moskwa – Wodnicka.

- Od roku dyskutowałem z kierownictwem PFRON-u żeby zaprzestano naruszania mojego dobrego imienia. Mówiono, że okradłem fundusz i nie stosuję się do obowiązującego prawa. Ten wyrok i uzasadnienie, które do niego będzie, a słyszałem o tym wczoraj w WSA, zdecydowanie temu zaprzecza. Nie było żadnych zarzutów merytorycznych do mojej pracy i moim zdaniem nie będzie – podkreślił Władysław Skwarka.

Konferencję radnych SLD skomentował rzecznik prasowy Klubu Radnych SLD Łukasz Magin.

- Sprawa radnego Skwarki nie ma wymiaru politycznego, lecz czysto pracowniczy. To normalne, że pracodawca ma prawo wiedzieć, gdzie przebywa jego pracownik w godzinach pracy. Radny to nie święta krowa, żeby wychodzić z pracy według własnego widzimisię, a potem zżymać się na przełożonego, kiedy ten wyciąga konsekwencje. Postawa radnego Skwarki jest nieprzyzwoita, a jego publiczne lamenty godzą w dobre imię łódzkiego samorządu – powiedział Łukasz Magin.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt