„Zielone” EXPO szansą na dalszy rozwój Łodzi

Zgromadzenie Ogólne AIPH przyznało Łodzi prawa do organizacji Expo Horticultural w 2024 roku.

-Bardzo się cieszymy, bo dla naszego miasta to szansa na dalszy rozwój. Zdobyliśmy rangę metropolii europejskiej. Przez pięć lat miasto razem z rządem starało się o przyznanie EXPO rewitalizacyjnego. Dzisiaj okazuje się, że ta praca nie została zmarnowana. W „zielonym” EXPO będzie wykorzystana rewitalizacja, a dzięki niemu Łódź stanie się atrakcyjniejsza. Będziemy wspierać przygotowania do wystawy – zapowiedziała na konferencji prasowej wiceprzewodnicząca Klubu Radnych SLD Małgorzata Moskwa- Wodnicka.

Ze wstępnych szacunków wynika, że na Horticultural Expo 2024, które potrwa niemal pół roku, może przyjechać ponad 4 miliony odwiedzających.

- Dziś możemy powiedzieć, że Łódź staje się miastem światowym. W 2019 roku „zielone” EXPO będzie organizowane w Pekinie, w 2022 roku w Amsterdamie, potem gospodarzem wystawy będzie Łódź. To ogromnie ważne wydarzenie dla naszego miasta i ogromne korzyści. Będzie ono znane w świecie, jako miasto, które dba o naturę. Ponadto spełni się marzenie mieszkańców, którzy chcieli żeby powstał zielony szlak łączący łódzkie parki – mówiła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Niewiadomska – Cudak.

W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD. W innych łódzkich zieleńcach utworzone zostaną pawilony i ogrody tematyczne, które przez wiele lat służyć będą mieszkańcom Łodzi.

- Teraz przed samorządowcami i mieszkańcami miasta duże wyzwanie. Sojusz Lewicy Demokratycznej deklaruje wsparcie dla tego projektu. Jesteśmy przekonani, że wyzwanie, które niesie rok 2024, zostanie przez wszystkich przedstawicieli samorządu podjęte - uważa przewodniczący Klubu Radnych SLD Sylwester Pawłowski.

Wystawa przebiegać będzie pod hasłem "Nature of the City - Natura Miasta", które wyraża chęć kontynuacji idei miasta jako miejsca do życia w przyjemnym otoczeniu do życia, pracy, mieszkania oraz odpoczynku, rozrywki i rekreacji. Będzie on dotyczył nie tylko rewitalizacji, ale także kształtowania miejskiego krajobrazu oraz wykorzystania potencjału zieleni w miastach.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt