"Łódź buduje dzielnice". Sprawdź, co zmienimy na Bałutach

W ramach projektu "Łódź buduje dzielnice" Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczyna rewitalizację pl. Piastowskiego znajdującego się między ulicami Lutomierską i Bazarową.

fot. Stefan Brajter / UMŁ
Plac Piastowski

Inwestycja zakłada całkowitą przebudowę placu. Powstaną nowe alejki, a nawierzchnie starych zostaną wymienione. Zamontowany będzie monitoring. Powstanie siłownia na świeżym powietrzu oraz plac zabaw dla dzieci. Przebudowane zostanie także boisko. - Cieszy się ono ogromną popularnością wśród okolicznych mieszkańców. Chcemy, by było ogrodzone, miało bezpieczną nawierzchnię i było dostosowane do uprawiania różnych dyscyplin sportowych – tłumaczy Ewelina Wróblewska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Na placu pojawią się też nowe elementy małej architektury, czyli kosze na śmieci, stoliki do gier szachowych i chińczyka. Obecne na placu drzewa i nasadzenia zostaną wypielęgnowane.

Woonerf na ul. Bazarowej

Uzupełnieniem inwestycji będzie przebudowa ul. Bazarowej na odcinku od ul. Rybnej do ul. Zachodniej oraz od ul. Lutomierskiej w kierunku północnym, która przybierze formę woonerfu. Przy ulicy pojawią się nowe chodniki i miejsca parkingowe. - Mamy na uwadze, że znajduje się tu placówka zdrowia, więc jest duże zapotrzebowanie na miejsca postojowe. To wszystko zostanie ujęte w projekcie inwestycji - zapowiada Magdalena Korycka-Korzeniowska, architekt ZIM.

Wszystkie prace Zarządu Inwestycji Miejskich zintegrowane będą z przebudową placu. Planowane zakończenie obu inwestycji to koniec bieżącego roku.

Przypominamy, że trwa pierwsza tura spotkań z mieszkańcami, które dotyczą prac remontowych i rewitalizacyjnych w ramach programu "Łódź buduje dzielnice". Najbliższe spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 91 przy ul. Kasprzaka 45 na Polesiu.  

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się czym jest program "Łódź buduje dzielnice" i jakie projekty realizowane będą w okolicy. To także okazja do zgłoszenie uwag do projektów oraz dyskusji na temat innych inwestycji, które warto w danej dzielnicy zrealizować w przyszłości. - Jest to dla nas okazja, aby zachęcić mieszkańców do spojrzenia na mapę osiedla, ich rejonu i spróbować wyspecyfikować miejsca, które ich zdaniem wymagają dodatkowych inwestycji. Chcemy to robić w sposób komplementarny. Patrząc na konkretne miejsca, zastanawiamy się, jak je poprawić pod względem funkcjonalności i różnych potrzeb mieszkańców - tłumaczy Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Powiązane linki

Polecane aktualności

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt