Baza organizacji tworzona jest przez Łódzkie Centrum Wielokulturowe (dostępna już jest pod linkiem https://opus.org.pl/ukraina-pl). Zbierane są przede wszystkim informacje o działaniach stałych, które mają być prowadzone długofalowo. Jednocześnie, Urząd Miasta Łodzi, cały czas aktualizuje stronę „pomoc dla Ukrainy” (dostępna pod linkiem: https://uml.lodz.pl/pomoc-dla-ukrainy/), gdzie znaleźć można m.in. informacje o dostępnym poradnictwie prawnym, możliwości przyjęcia dzieci do świetlic środowiskowych, czy wsparciu terapeutycznym i psychologicznym.
Podczas spotkania rozmawiano również o planowanym programie wsparcia dla organizacji prowadzących działania na rzecz uchodźców w Łodzi. Na chwilę obecną trwają rozmowy o zabezpieczeniu środków na ten cel. W trakcie posiedzenia członkowie i członkinie Rady zastanawiali się, które z działań powinny być priorytetami w programie. Pomoc potrzebna jest w wielu obszarach, jednak skłaniano się przede wszystkim ku zabezpieczeniu prowadzenia kluczowych usług wspierających. Wskazano m.in. takie obszary jak aktywizacja i integracja społeczna dzieci i młodzieży, wsparcie psychologiczne, organizacja lekcji nauki języka polskiego itp.
W ostatnim punkcie posiedzenia wspomniano o wejściu w życie Zarządzenia Prezydenta Miasta Łodzi regulującego zasady przydzielania dotacji w trybie pozakonkursowym. Jedną z wartych odnotowania zmian jest to, iż wnioski składać będzie można jedynie na zadania, na które przewidziane są środki w budżecie Miasta Łodzi. Informacje o dostępnych środkach w trybie pozakonkursowym publikowana jest na stronie https://uml.lodz.pl/decydujemy/wspieramy/ngo/male-granty-tryb-pozakonkursowy/