Ruszamy z otwarciem Fabryki Aktywności Miejskiej - miejsca przeznaczonego dla wszystkich mieszkańców chcących włączyć się we współdecydowanie o Mieście Łodzi. Przestrzeń dedykowana jest warsztatom, spotkaniom konsultacyjnym, wystawom. Znajdziecie tu informacje o Budżecie Obywatelski, Inicjatywie Lokalnej, Mikrogranatch oraz różnych innych formach możliwości włączenia się w tworzenie miasta

13 maja, piątek, godz. 10:00–18:00
14 maja, sobota, godz. 10:00–16:00
W ciągu tych dwóch dni mieszkańcy będą mogli zwiedzić fabrykę i dowiedzieć się o historii jej powstania. Po budynku oprowadzał będzie jeden z pracowników biura w przebraniu Henryka Wagnera. Stałymi punktami podczas dwóch dni będzie wystawa fotograficzna Macieja Stanika „Ukraina w ogniu – Gdzie jesteś cywilizowany świecie?”, prezentacja łódzkich organizacji pozarządowych, wystawa studentów Akademii Sztuk Pięknych oraz kącik z sąsiedzką wymianą kompetencji.
Oprócz stałych punktów programu przewidziane są także dodatkowe atrakcje. W piątek warsztaty plastyczne oraz z szycia pacynek dla dzieci, warsztaty z korzystania ze smartfonów dla seniorów, wspólne sadzenie roślin, a także poczęstunek w postaci ukraińskich wypieków.
Sobota to z kolei maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2022/2023, a także warsztaty o tym, w jaki sposób włączać się aktywnie w funkcjonowanie miasta. Będzie także pokaz robienia makijażu. Zajęcia te poprowadzi wizażystka Julia Świąder. Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach, proszone są o zabranie własnych kosmetyków.
W Fabryce Aktywności Miejskiej znajdziecie:
- Punkt doradztwa dla NGO
- Punkt doradztwa dla Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego
- Punkt informacyjny dla Inicjatywy Lokalnej, Funduszu Wkładów Własnych
- Punkt Wolontariatu Miejskiego
- Obsługę Rad Osiedli
i wiele innych inicjatyw o których będziemy informować wkrótce.
TUWIMA 10

Fabryka przy Tuwima 10 wraz z jej oryginalnym, dziewiętnastowiecznym kominem została całkowicie przebudowana z zachowaniem industrialnego charakteru.
W budynku mieści się siedziba Biura Aktywności Miejskiej UMŁ, odpowiedzialnego za współpracę z mieszkańcami wraz z zapleczem w postaci dużej sali na parterze /będzie to miejsce spotkań możliwych również poza godzinami pracy urzędu oraz w weekendy/.
Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z małymi dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. Fabryka jest wyposażona m.in. w windę, przystosowane toalety, przewijaki, meble dla dzieci.
Historia fabryki Henryka Wagnera przy Tuwima 10
Fabryka maszyn i przyborów tkackich Henryka Wagnera powstała w 1881 roku na miejscu małej fabryki wyrobów bawełnianych, założonej w 1853 roku przez Jana Wagnera (ojca). W okresie międzywojennym należała do Teodory Ordyńskiej, Rozamundy Wagnerowej oraz Tadeusza Ordyńskiego – wszyscy byli spadkobiercami twórcy firmy. Po 1945 roku upaństwowiony zakład produkował części do maszyn włókienniczych, później przystosowano jego wnętrza na potrzeby handlu i usług. Do dzisiaj na terenie fabryki zachował się oryginalny, niewielki komin z 1881 roku.
CO NOWEGO?

Wkrótce otwarcie Fabryki Aktywności Miejskiej. Przyjdź na Drzwi Otwarte! [PROGRAM]
Fabryka Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10 to nowy adres na mapie łódzkich miejsc. Wielkie otwarcie zaplanowane jest na 13 i 14 maja. Z tej okazji zaplanowano warsztaty plastyczne i kulinarne,... więcej

Projektanci z łódzkiej ASP pokazali swoje kolekcje na tle Fabryki Aktywności Miejskiej
Rewitalizacja Łodzi to prawie 120 inwestycji wartych miliard złotych. To odnowione kamienice i fabryki, wyremontowane ulice, zmodernizowane parki i nowe skwery. To także świetny plener na sesję... więcej

Pokaż się w Fabryce Aktywności Miejskiej!!!
Biuro Aktywności Miejskiej planuje uroczyste otwarcie nowej siedziby. Z tej okazji zapraszamy łódzkie organizacje pozarządowe do wspólnego świętowania. Będziecie mogli dowiedzieć się jakie działania... więcej
REWITALIZACJA BUDYNKU przy TUWIMA 10 odbyła się w ramach: Projektu pn. "Rewitalizacja przestrzeni miejskiej przy ul. Moniuszki 3, 5 i Tuwima 10 (Program Nowe Centrum Łodzi)" realizowanego w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0002/16 zawartej w dniu 30 maja 2017 roku. Projekt realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.