Link do formularza internetowego:
Formularz można wypełnić do 31 stycznia 2021 r.
28 grudnia 2020 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Miasta Łodzi 2030+, które potrwały do 31 stycznia 2021 r. W styczniu odbyły się spotkania online w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim. Dodatkowo odbyły się spotkania dla dzieci i młodzieży. Seniorki i seniorzy mogli zgłaszać swoje propozycje w trakcie dyżurów telefonicznych. Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi zapisami dokumentu zaprosiliśmy na warsztaty. Mogłeś/aś nas zobaczyć również w swojej okolicy!
TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY!
Rozważymy każdą zgłoszoną przez Ciebie propozycję!
Wypełnij formularz:
Link do formularza internetowego:
Formularz można wypełnić do 31 stycznia 2021 r.
Załącz wypełniony formularz do maila i wyślij go na adres: lodzjutra@uml.lodz.pl
Formularze można wysyłać od 28 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
Możesz wydrukować w domu formularz konsultacyjny i wysłać go pocztą na adres:
Urząd Miasta Łodzi
ul. Piotrkowska 104
90-926 Łódź
Formularze można wysyłać od 28 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. Liczy się data stempla pocztowego.
W podanych siedzibach Urzędu Miasta Łodzi znajdziesz oznakowaną urnę, do której możesz wrzucić wypełniony formularz konsultacyjny. Na miejscu znajdziesz ulotkę z formularzem konsultacyjnym. Możesz też wrzucić wydrukowany przez siebie formularz.
Formularze można wrzucać do urn od 28 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
W podanych siedzibach Biblioteki Miejskiej w Łodzi możesz zostawić wypełniony formularz konsultacyjny w godzinach ich funkcjonowania. Od 28 grudnia 2020 r. na miejscu znajdziesz ulotkę z formularzem konsultacyjnym.
Formularze można zostawiać od 28 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
Godziny otwarcia poszczególnych filii znajdziesz TUTAJ.
Chcesz przekazać swoje opinie ustnie? Zadzwoń do nas! Czekamy na Twój telefon w godz. 10-12 w każdy roboczy piątek stycznia: 8, 15, 22 i 29 stycznia. Twój telefon odbierze osoba z Biura Aktywności Miejskiej.
Chcesz się dowiedzieć więcej o przyszłości Łodzi? Spotkaj się z nami!
W trakcie spotkań opowiemy o założeniach Strategii Rozwoju Miasta Łodzi 2030+. Przewidujemy też czas na pytania i dyskusję. Część spotkań będzie transmitowana na żywo:
- na Facebooku na profilu Decydujemy o Łodzi - www.facebook.com/decydujemy.lodz
- na YouTube - www.youtube.com/channel/UCIUx9g9sBYSGK5pTWls9KHg
Udział w spotkaniu jest dobrowolny i równoznaczny ze zgodą na nieodpłatne utrwalanie wizerunku uczestniczek i uczestników oraz jego udostępnienie na stronach internetowych Urzędu Miasta Łodzi, Facebook i YouTube. Klikając w link spotkania oświadczam, że zapoznałam/em się z klauzulą informacyjną (RODO). Informujemy że jest możliwość:
- wpisania przy logowaniu do Zooma innego nicku niż imię lub nazwisko (niepozwalającego na identyfikację uczestniczki/uczestnika)
- niewłączania kamery w trakcie spotkania
- pisania na czacie zamiast używania mikrofonu
Pierwsze spotkanie konsultacyjne o nowej Strategii dla Łodzi 2030+ za nami. Nowy dokument zdecydowanie budzi emocje i zainteresowanie - mieszkańcy i mieszkanki uczestniczący w spotkaniu szukali w jego zapisach ważnych dla siebie tematów: edukacji, przede wszystkim tej regionalnej i łódzkiej, turystyki, transportu oraz kwestii związanych z ochroną środowiska. Dokument, chociaż ma charakter ogólny, powinien wskazywać i umożliwiać realizację projektów ważnych dla mieszkańców i mieszkanek. Temu właśnie służyło pierwsze spotkanie konsultacyjne - wspólnie sprawdziliśmy, czy zarówno ogólne tematy jak i konkretne zadania zgadzają się ze wskazanymi w Strategii kierunkami rozwoju miasta, czy zapisane cele, zarówno strategiczne jak i operacyjne odpowiadają faktycznym potrzebom łodzianek i łodzian.
Zobacz nagranie z transmisji na żywo ze spotkania:
Zobacz odpowiedzi uczestniczek i uczestników:
Перегляньте прямі кадри вступу до зустрічі:
Nudzisz się w ferie? Porozmawiaj z nami o przyszłości miasta!
W styczniowe soboty w godz. 10:00-13:00 zapraszamy osoby zainteresowane wspólną pracą nad treściami poszczególnych filarów strategii na warsztaty online.
Strategia dla Łodzi 2030+ to dokument kierunkowy - wskazuje ramy w których miasto będzie organizować, inwestować, działać przez najbliższe lata. Aby była skuteczna - pozytywnie wpływała na jakość życia w Łodzi - muszą się w nią wpisać wszystkie potrzeby łodzianek i łodzian. Czy się wpisują? Warsztaty, które organizujemy są właśnie po to, by to sprawdzić. W trakcie warsztatów porozmawiamy o strategii - wyjaśnimy czym są filary strategii, jak się ze sobą łączą, z czego wynikają. Omówimy wspólnie obszary tematyczne - czy odzwierciedlają potrzeby mieszkańców i mieszkanek, Które z nich są szczególnie ważne i dlaczego. Na koniec sprawdzimy cele operacyjne - czy odpowiadają na oczekiwania łodzianek i łodzian? Jeżeli tak, poszukamy konkretnych rozwiązań, które pozwolą je lepiej realizować, jeżeli nie... będziemy rekomendować zapisanie nowych!
Na początku każdych warsztatów odbędzie się prezentacja poszczególnych filarów, którą będziemy transmitować na żywo, a następnie uczestniczki i uczestnicy w grupach przy wsparciu moderatorek i moderatorów będą pracować grupowo. Część warsztatowa nie będzie transmitowana. Po każdym spotkaniu dostępne będzie podsumowanie.
Warunkiem stabilnego funkcjonowania miasta jest dbałość o utrzymanie w jak najlepszym stanie środowiska, infrastruktury, w tym społecznej, oraz zapewnienie sprawności systemów zarządzania miastem w sferach społecznej, gospodarczej i przestrzennej tak, aby były one odporne na szoki wewnętrzne i zewnętrzne oraz nadchodzące zmiany klimatyczne.
W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o następujących kwestiach:
Zobacz wstęp do warsztatów:
Rozwój kapitału ekonomicznego i społecznego są kluczowymi warunkami zapewnienia przetrwania i rozwoju obecnych oraz przyszłych pokoleń mieszkańców. Wiele decyzji rozwojowych podejmowanych dziś stanowi inwestycje w jakość życia, przestrzeni i jakość prowadzenia aktywności gospodarczej w przyszłości
W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o następujących kwestiach:
Zobacz wstęp do warsztatów:
Miasto jest nie tylko sprawnym systemem zarządczym zapewniającym możliwie najwyższej jakości usługi publiczne oraz warunki rozwoju, ale jest także środowiskiem i przestrzenią, w którym są realizowane pragnienia jak najlepszego życia we wspierającym człowieka otoczeniu. Dlatego tak ważne jest dostosowanie oferty miasta do oczekiwań tych, którzy w nim mieszkają, pracują i realizują swoje inicjatywy.
W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o następujących kwestiach:
Zobacz wstęp do warsztatów:
Mieszkańcy miast oczekują, że te nie tylko zaspokoją ich podstawowe oczekiwania, ale będą ich inspirowały i zapewnią podstawę do dumy. Dlatego miasta poszukują pomysłów na wywoływanie zachwytu mieszkańców a przy okazji odwiedzających.
W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o następujących kwestiach:
Zobacz wstęp do warsztatów:
Obowiązują zapisy!
Zasady warsztatów: