Stowarzyszenie HaKoach w związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, w ramach projektu „Sieciowanie, edukowanie, komunikowanie – partycypacja łódzkich mniejszości” rozszerzyło swoją działalność o spotkania terapeutyczne.
– Znaleźliśmy się w momencie wielkiego kryzysu humanitarnego. Poza konkretną pomocą – zbiórkami pieniędzy i rzeczy, bardzo potrzebne jest także wsparcie psychoterapeutyczne. Z jednej strony dla osób, które musiały uciekać z Ukrainy, z drugiej – dla tych, które mają tam swoich bliskich – mówi Eliza Gaust ze Stowarzyszenia.
Jak skorzystać z pomocy psychologicznej?
Uciekłaś/eś przed wojną do Polski? Mieszkasz od dawna w Polsce, ale Twoja rodzina lub bliscy pozostają na Ukrainie? Potrzebujesz rozmowy? Spotkania z psychologiem?
Zadzwoń pod numer telefonu 506 558 006 lub napisz na adres mailowy hakoach.lodz@gmail.com.
Ти втікав/втікала війни до Польщі? Ви давно живете в Польщі, але ваша сім'я або близькі залишаються на Україні? Потрібно поговорити? Зустрічі з психологом? Зателефонуйте за номером 506 558 006 або напишіть на адресу електронної пошти hakoach.lodz@gmail.com
Projekt wspierający mniejszości etniczne i narodowe
Stowarzyszenie HaKoach we współpracy z Biurem Aktywności Miejskiej zdobyło grant z funduszy norweskich na realizację projektu wspierającego mniejszości etniczne i narodowe. Projekt pod nazwą „Sieciowanie, edukowanie, komunikowanie – partycypacja łódzkich mniejszości” rozpoczął się w październiku 2021 roku, a Stowarzyszenie na jego realizację otrzymało prawie 65 tys. euro.
W ramach projektu odbywają się: spotkania, szkolenia rzecznicze dla osób z mniejszości, szkolenia eksperckie dla przedstawicieli służb mundurowych, urzędów i kadr nauczycielskich oraz wydarzenia promocyjne.
W marcu rozpoczną się szkolenia dla służb mundurowych dotyczące różnic międzykulturowych. Podczas szkoleń poruszane będą tematy: stereotypy i ich źródło, przekrój grup migracyjnych i mniejszościowych w Łodzi i województwie, budowanie relacji z tymi grupami, sposoby i płaszczyzny komunikowania się. Szkolenia prowadzone będą przez dwójkę trenerów ze społeczności romskiej – Karolinę Kwiatkowską i Karola Kwiatkowskiego.
Równolegle trwają spotkania dla osób z różnych kultur i różnych grup migracyjnych, najbliższe ma odbyć się 12 marca o godz. 16:00.
– W efekcie realizacji projektu powstanie mapa organizacji mniejszościowych, księga kontaktów i dobrych praktyk, a także elementy kampanii informacyjno-edukacyjnej – informuje Eliza Gaust ze Stowarzyszenia HaKoach.
Projekt zakłada wypracowanie miejskiej polityki partycypacyjnej dla grup mniejszości i grup migranckich, przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Projekt zakończy się 30 września 2023 r.
HaKoach to organizacja non-profit działająca na rzecz kształtowania postaw otwartości wobec mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, ze szczególnym naciskiem na przeciwdziałanie antysemityzmowi i dyskryminacji.
Więcej informacji znajdziesz na profilu fb projektu: wlacz.sie.lodz