Edukacja

Wybór szkoły, kursów czy szkoleń to pewien proces. Warto, aby podjęta decyzja była zgodna z Twoimi zainteresowaniami, predyspozycjami, znajomością zarówno swoich mocnych stron jak i ograniczeń, a także z uwzględnieniem znajomości oferty edukacyjnej w mieście. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek czym się kierować, na co zwrócić uwagę.

Więcej informacji na stronie: https://uml.lodz.pl/edukacja/ 

Z MATURĄ...

Studia możemy podzielić na:

  1. TYP:
  • studia pierwszego stopnia, które pozwalają uzyskać wykształcenie wyższe zawodowe. Zazwyczaj studia te trwają 3-4 lata. Absolwent po ich ukończeniu uzyskuje tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera;
  • uzupełniające studia magisterskie, trwające 2 lata. Po ich ukończeniu absolwent uzyskuje tytuł zawodowy magistra (kierunek tych studiów może być inny od kierunku studiów pierwszego stopnia);
  • jednolite studia magisterskie, które trwają 5-6 lat. Po ich ukończeniu absolwent uzyskuje tytuł zawodowy magistra uprawniający do wykonywania wybranych zawodów, np. prawo.
  1. TRYB:
  • studia stacjonarne – zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Są bezpłatne, z wyjątkiem uczelni prywatnych, choć i tam niektóre kierunki są finansowane lub dofinansowane, np. ze środków UE. Więcej informacji znajdziesz tu: https://www.otouczelnie.pl/artykul/13720/Studia-stacjonarne
  • studia online - studia na wszystkich poziomach, w bogatej ofercie znajdują się: studia I stopnia (licencjackie i inżynierskie), studia II stopnia (magisterskie), studia podyplomowe. Ofertę uzupełnia szeroki pakiet kursów doszkalających. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.puw.pl/pl

Jakie miasto? Jaki kierunek? W jakim trybie? Która uczelnia?

Poniżej kilka rzetelnych informacji, które mają pewne zmienne dlatego warto zaglądać tam na bieżąco. 

https://www.otouczelnie.pl/s/studia

BEZ MATURY...

Nie zdałeś egzaminu maturalnego lub w ogóle do niego nie podszedłeś, a mimo to chciałbyś się dalej kształcić?

Rozwiązaniem może być studium policealne, trwające zwykle około dwóch – trzech lat. Jest to dobry wybór dla osób, którym nie zależało na ukończeniu studiów wyższych i uzyskaniu stopnia naukowego, ale chcących wykonywać określony zawód i kształcić się w tym kierunku. Zadaniem szkół policealnych jest przygotowanie do wykonywania określonego zawodu np. masażysty, fryzjera czy kosmetyczki. Ukończenie jej wiąże się z uzyskaniem tytułu technika. Pełna oferta poniżej:

https://www.baza-firm.com.pl/Szko%C5%82y-pomaturalne-i-policealne/%C5%82%C3%B3dzkie/pl/

KURSY/SZKOLENIA

Zastanawiasz się nad kursami i szkoleniami w takich zawodach, jak dietetyczka, florysta, opiekun osoby starszej? A może interesuje Cię zdobycie przydatnych umiejętności, jak obsługa programów komputerowych czy prowadzenie  księgowości? 

Zapraszamy do Centrum Kursów Zawodowych! Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://skk.pl/kursy-w-skk/kursy-zawodowe/zawodowe-lodz.

STUDIUJĘ W ŁODZI...

Łódź to jeden z większych ośrodków akademickich w kraju. Znajduje się tutaj sporo uczelni wyższych z Uniwersytetem Łódzkim na czele. Posiadamy również własną Politechnikę, Uniwersytet Medyczny, Akademię Muzyczną, Akademię Sztuk Pięknych, a także oczywiście Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną. Zaletą studiowania w Łodzi jest także bogata oferta kulturalna i rozrywkowa miasta. Tutaj odbywają liczne festiwale i przeglądy, prężnie prosperują muzea m. in. Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Kinematografii czy Muzeum Sztuki. W Łodzi prosperuje również sporo teatrów, filharmonia, kina oraz galerie.

  • Młodzi w Łodzi - powstał aby zachęcić młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z Łodzią, wspierać rozwój kariery zawodowej łódzkich studentów oraz zapewnić lokalnym przedsiębiorcom i potencjalnym inwestorom wysoko wykwalifikowane kadry. Realizatorem programu jest Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi, które przy współpracy z największymi łódzkimi uczelniami oraz wiodącymi pracodawcami realizuje inicjatywy programu, m.in. takie jak: portal praktyk i staży, płatne staże wakacyjne, program stypendialny, bezpłatne szkolenia, wizyty w firmach czy karta rabatowa. Więcej informacji znajdziesz tutaj:
    https://mlodziwlodzi.pl/
Kontakt