Skład Rady kadencji V

MONIKA DOLIK

PRZEWODNICZĄCA ŁÓDZKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Od wielu lat pracuję na rzecz mieszkańców Łodzi; początkowo w organizacji pozarządowej współtworzyłam i realizowałam projekt "Wyciągamy dzieci z bramy"  dedykowany najmłodszym mieszkańcom zagrożonym zjawiskiem wykluczenia społecznego, spędzającym większość czasu na ulicy.
Do Urzędu Miasta Łodzi przyszłam z zadaniem wsparcia mieszkańców Śródmieścia w procesie rewitalizacji. Potem w Biurze Aktywności Miejskiej koordynowałam pracę Zespołu ds. Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu. Współtworzyłam Partnerstwo Włókiennicza/Wschodnia działające na rzecz integracji lokalnej mieszkańców, koordynowałam pracę Rady ds. Rozwiązywania Problemu Bezdomności przy Prezydencie Miasta Łodzi, jestem pomysłodawcą "Tytki 18+" - przewodnika dla osób, które wkraczają w dorosłość. Organizowałam wiele inicjatyw i wydarzeń z udziałem łódzkich organizacji pozarządowych.
Chciałabym pomagać młodym organizacjom w rozwoju, zacieśnić współpracę w poszczególnych komórkach w urzędzie oraz wspierać sieciowanie trzeciego sektora.
Zależy mi na tym, by do relacji Urzędu Miasta Łodzi z organizacjami wprowadzić nową jakość, opartą przede wszystkim na stałym i bezpośrednim dialogu.
Lubię działać na rzecz zmiany społecznej i wspierać tych, którzy to robią na co dzień.
Znajdziecie mnie w Fabryce Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10.

MAŁGORZATA BARTOSIAK-SIKORZYŃSKA

RADNA RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI 


KAROLINA KĘPKA

RADNA RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI


AGNIESZKA WIETESKA

RADNA RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI


WIOLETTA GAWROŃSKA

ZGŁOSZONA PRZEZ CENTRUM PROMOCJI I ROZWOJU INICJATYW OBYWATELSKICH "OPUS"


MAGDALENA KIJAŃSKA

ZGŁOSZONA PRZEZ FUNDACJĘ KTOŚ

Założycielka i prezeska Fundacji KTOŚ. Z wykształcenia inżynier przetwórstwa żywności i magister zarządzania i marketingu. Przez lata związana zawodowo z biznesem. Dziś całym sercem zaangażowana w działania trzeciego sektora. Na co dzień zajmuje się organizacją bezpłatnej opieki wytchnieniowej i pomocy psychologicznej dla opiekunek/opiekunów osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Temat zna od podszewki. Sama była kiedyś mamą chorego dziecka. W pracy marzenia przekuwa w cele, które niestrudzenie realizuje. Gromadzi wokół siebie ludzi, którzy pomagają jej zmieniać świat na lepsze. Fanka kotów, jazdy na rolkach i książek – tych drukowanych.

SYLWIA KOWALSKA

ZGŁOSZONA PRZEZ FUNDACJĘ AUTISM TEAM

Współtwórczyni  Fundacji Autism Team oraz  Inicjatywy Obywatelskiej Chcemy Całego Życia, w których działa społecznie na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami.
Działaczka na rzecz środowiska rodzin osób z autyzmem. Współinicjatorka ruchu rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Wieloletnia koordynatorka ogólnopolska Klubu Świadomych Rodziców. Współorganizatorka i aktywna uczestniczka kampanii społecznych, podnoszących świadomość dot. życia z niepełnosprawnościami., m.in.  dot. zniesienia zakazu pracy zarobkowej na świadczeniach opiekuńczych;  „Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach!” –dot. specjalistycznych  środowiskowych domów samopomocy D i E dla osób w spektrum autyzmu i dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi  oraz „Dzieciństwo bez przemocy, dorosłość bez lęku” w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Inicjatorka i koordynatorka Społecznego Pogotowia Interwencyjnego: pomaga, mediuje, radzi i  interweniuje społecznie wszędzie tam, gdzie łamane są prawa osób z niepełnosprawnościami i członków ich rodzin.
Aktywnie działa w przestrzeniach rzeczniczych, współpracuje z wieloma organizacjami w obszarze niepełnosprawności.
Ekspertka edukacji włączającej. Organizatorka  i współautorka licznych szkoleń dla rad pedagogicznych, warsztatów dla rodziców i specjalistów oraz spotkań autorskich  (m.in Porozmawiajmy o autyzmie) Propagatorka istoty i wagi samostanowienia osób z niepełnosprawnościami.
Współorganizatorka  Klubu Świadomej Młodzieży, który zrzesza młodzież w spektrum autyzmu oraz współautorka kampanii społecznych promującej samorzecznictwo: JESTEM – MOGĘ – BĘDĘ!
Uhonorowana tytułem Kobiety Niezwykłej 2021 r za społeczną działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
W jej słowniku nie istnieje słowo: niemożliwe.
Menedżerka Zasobów Ludzkich – zawodowo, projektowo i hobbistycznie.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama fantastycznego 16-letniego Janka  z autyzmem, niepełnosprawnościami sprzężonymi  i milionem zalet.

IDA MICKIEWICZ-FLORCZAK

ZGŁOSZONA PRZEZ STOWARZYSZENIE FABRYKA RÓWNOŚCI

Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu na Uniwersytecie Łódzkim, ze specjalnością: edukacja specjalna.
Trenerka z zakresu umiejętności interpersonalnych i komunikacji, interwencji kryzysowej, a także z zakresu technik wizualizacyjnych i relaksacyjnych oraz psychosomatyki.
Terapeutka, ze specjalnością: arteterapia oraz profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Ukończyła cykl szkoleń z zakresu przeciwdziałania nadużywaniu przez dzieci i młodzież komputera oraz Internetu oraz z zakresu bezpieczeństwa w sieci.
Ukończyła szkolenie zakresu procedur Niebieskiej Karty.
Edukatorka seksualna.
Trenerka równościowa.
Pracownik socjalny w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.
Prezeska Stowarzyszenia Fabryka Równości w Łodzi.

MONIKA MULARSKA-KUCHAREK

ZGŁOSZONA PRZEZ ŁÓDZKĄ AKADEMIĘ KOBIECOŚCI

Doktor nauk humanistycznych, właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej ART OF TRAINING, trenerka biznesu, socjolożka, terapeutka, wykładowczyni akademicka, ekspertka ds. rozwoju osobistego, inicjatorka i założycielka Fundacji Łódzka Akademia Kobiecości, w której pełni funkcję prezesa Zarządu, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Ambasadorzy Odnalezionych Nadziei. Autorka publikacji z zakresu jakości życia, społeczeństwa obywatelskiego, psychologii pozytywnej, rozwoju osobistego. Inicjuje i angażuje się w działania społeczne, których celem jest podnoszenie jakości życia osób dojrzałych obojga płci oraz samych tylko kobiet w każdym wieku. Realizuje inicjatywy na rzecz osób z pochodzeniem migracyjnym. Wchodzi w skład Komitetu Doradczego Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny. Jest laureatką stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców. Została wyróżniona tytułem „Kobieta Niezwykła 2023” w kategorii działalność prozdrowotna. Jej pasją jest praca z ludźmi i inspirowanie ich do rozwoju, podnoszenia jakości życia, zarówno w aspekcie prywatnym, jak i zawodowym oraz towarzyszenie im w drodze po lepszy dzień.

MARCIN PODGÓRSKI

ZGŁOSZONY PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO EKONOMICZNE ODDZIAŁ W ŁODZI

Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Łodzi oraz pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, to aktywny działacz społeczny i ekspert w obszarze rozwoju i polityki Unii Europejskiej. Przez 25 lat skupiał się na kształtowaniu polityki rozwoju oraz wspieraniu procesów umiędzynarodowienia. Jego zaangażowanie obejmuje realizację międzynarodowych projektów w ramach programów Horyzont 2020 i Interreg Europa, a także działania mające na celu podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej wyzwań związanych z ochroną środowiska i promocją gospodarki cyrkularnej.

ALEKSANDRA PODKOŃSKA

ZGŁOSZONA PRZEZ FUNDACJĘ IDEE SPOŁECZNE FIDEES

Współzałożycielka i wiceprezeska zarządu Fundacji Idee Społeczne FIDEES. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie socjologia, z którą związana jest od 2003 roku. Specjalizuje się w polityce społecznej oraz ewaluacji. Wciąż praktykuje badania społecznie, od projektowania po raportowanie. Doświadczenie zawodowe zbiera od 2008 r., poczynając od sektora samorządowego, przez prywatny i pozarządowy, z którym jest jej najbardziej po drodze. Wspierała organizacje pozarządowe w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ. Jako certyfikowana doradczyni biznesowa pomagała organizacjom pozarządowym wzmacniać swój potencjał poprzez rozwój działalności ekonomicznej. Obecnie sama pracuje w przedsiębiorstwie społecznym działającym na rzecz rozwoju usług społecznych w Łodzi i regionie łódzkim, w oparciu o środki unijne, krajowe i inne. Absolwentka kursu trenerskiego, lubi dzielić się wiedzą i know-how. Do działania motywuje ją społeczna wartość tego, co robi, a także wizja realnych efektów. Współpraca, łączenie zasobów i partnerskie relacje to coś, co jej zdaniem buduje sektor pozarządowy. O tę sferę chce w szczególności zadbać w ramach pracy w Łódzkiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego.

STANISŁAW ROSZCZYK

ZGŁOSZONY PRZEZ FUNDACJĘ DOBRODZIEJE SIĘ

Od 2020 roku współpracuje z łódzką Fundacją DOBROdzieje się przy wsparciu łódzkich dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej.
Działalność społeczną rozpoczął w liceum (I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi), w którym przez prawie dwa lata pełnił funkcję Przewodniczącego Szkolnego Koła Wolontariatu. W szkole był głównym organizatorem wielu akcji charytatywnych, podczas których zebrał ponad 40 tysięcy złotych na rzecz potrzebujących, a także zorganizował największe wydarzenie edukacyjne we współczesnej historii Łodzi – „Wielką Powtórkę Przed Egzaminem z Pierwszym Liceum”, w której udział wzięło bezpłatnie ponad tysiąc łódzkich gimnazjalistów. W 2020 roku był głównym koordynatorem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „KORONAWIRUS #ToNieŻarty", w którą zaangażowało się ponad 100 polskich organizacji młodzieżowych. Kampania miała na celu przekazywanie sprawdzonych informacji dotyczących zagrożenia pandemicznego w marcu 2020 roku.
W latach 2018-2021 pełnił mandat radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. W ramach członkostwa w Radzie zorganizował różnorodne akcje społeczne, między innymi, Młodzieżowe Dni Europejskości w Manufakturze, które zostały uznane przez Komisję Europejską za najlepsze wydarzenie profrekwencyjne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w kraju. W 2020 roku sprawował funkcję Ambasadora Unijnego Dialogu Młodzieżowego PROM w województwie łódzkim, organizując wydarzenia partycypacyjne (między innymi Łódzki Dialog pod Chmurką pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Łodzi). Zwieńczeniem jego młodzieżowej aktywności był wybór na marszałka Parlamentu Młodych RP 2021. Kandydatura jako jedyna bezpartyjna, uzyskała największą liczbę głosów Parlamentarzystek i Parlamentarzystów reprezentujących cale spektrum światopoglądowe współczesnej młodej Polski.
Obecnie aktywnie współpracuje na rzecz łódzkiej młodzieży z radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi i Pełnomocniczką Prezydenta Miasta Łodzi ds. dzieci i młodzieży. Od listopada 2021 roku pełni funkcję ambasadora Uniwersytetu Łódzkiego, promując wśród łódzkich licealistów wybór łódzkich uczelni na studia i pozostanie po maturze w mieście.
Za całokształt pracy na rzecz lokalnej społeczności został czterokrotnie nominowany przez Dziennik Łódzki do tytułu „Osobowości Roku” w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna", natomiast Marszałek Województwa Łódzkiego w uznaniu za łączenie nauki z działalnością społeczną przyznał mu stypendium naukowe.

DAMIAN SZYMAŃSKI

ZGŁOSZONY PRZEZ FUNDACJĘ "DOM W ŁODZI"

Koordynator Wolontariatu w Domu Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji "Dom w Łodzi". Głównym zajęciem Damian jest szkolenie i pozyskiwanie nowych Wolontariuszy oraz wprowadzanie ich w świat dzieci z niepełnosprawnościami.
Co roku wymyśla różne akcje, których celem jest wsparcie Dzieci z Domu Dziecka dla Dzieci Chorych. W 2021 roku zdobył Koronę Gór Polski w 14 dni zbierając środki na leczenie i rehabilitację dzieci. Rok później wziął udział w wyzwaniu FasOffPoMęsku i przez 9 miesięcy nie pił alkoholu.
Gdy ktoś proponował mu drinka, mówił, że jest w ciąży i opowiadał o problemach związanych z Płodowym Zespołem Alkoholowym. W tym samym roku przeszedł Główny Szlak Beskidzki, 500 km w milczeniu, komunikując się alternatywnie za pomocą piktogramów, aby zebrać środki na dalsze wdrażanie komunikacji alternatywnej dla podopiecznych Fundacji Juliany i Bartka, którzy nie mówią. W czerwcu zamierza przejść w milczeniu z Helu na Rysy i ponownie spróbować zebrać środki na komunikację alternatywną.

ANDRZEJ WIŚNIEWSKI

ZGŁOSZONY PRZEZ STOWARZYSZENIE SAMOPOMOCOWE "ABAKUS"

Prezes Stowarzyszenia Samopomocowego Abakus działającego na rzecz osób najbardziej wykluczonych, od ponad 30 lat zaangażowany w pomoc osobom opuszczającym Zakłady Karne, placówki lecznictwa odwykowego, będące w kryzysie bezdomności.

Członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łodzi, inicjator i założyciel ruchu trzeźwościowego w Zakładach Karnych w woj. łódzkim. Jeden z pierwszych prowadzących grupy informacyjne o uzależnieniu od alkoholu i mitingi AA w jednostkach penitencjarnych.

Twórca hostelów i lokali aktywizacyjnych dla osób w kryzysie bezdomności, opuszczających jednostki penitencjarne i placówki lecznictwa odwykowego.

Koordynator i współtwórca projektów o charakterze readaptacyjnym dla byłych więźniów na terenie Zakładów Karnych i prowadzonych placówek.

Członek komisji konkursowych z ramienia NGO.

Ukończone SPP, PRO, Studium Wiedzy o Alkoholizmie.


ŁUKASZ JANKOWSKI

PRZEDSTAWICIEL PREZYDENTA MIASTA ŁODZI, INSPEKTOR W WYDZIALE SPORTU URZĘDU MIASTA ŁODZI

Inspektor do spraw upowszechniania kultury fizycznej w zakresie wspierania szkolenia sportowego i wspierania rozwoju sportu. Od 15 lat współpracuje z łódzkim środowiskiem sportowym w ramach różnorodnych działań realizowanych przez Oddział Kultury Fizycznej.  
W latach 2015-2019 był przedstawicielem Wydziału Sporu w Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. sportu powszechnego.

KATARZYNA JAROSIŃSKA

PRZEDSTAWICIELKA PREZYDENTA MIASTA ŁODZI, INSPEKTOR W WYDZIALE ZDROWIA I SPRAW SPOŁECZNYCH URZĘDU MIASTA ŁODZI

Koordynatorka miejskich oraz unijnych projektów dla mieszkańców Łodzi. Od 10 lat współpracuje z instytucjami i sektorem pozarządowym w ramach realizacji działań na rzecz aktywizacji i poprawy jakości życia osób starszych.
W Radzie planuje działać na rzecz rozwoju współpracy między organizacjami pozarządowymi w Łodzi i seniorami oraz upowszechnianiu idei wolontariatu wśród osób 60+.

MARLENA MAZERANT

PRZEDSTAWICIELKA PREZYDENTA MIASTA ŁODZI, ZASTĘPCA DYREKTORA W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁODZI

Z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łodzi związana jestem od samego początku swojej zawodowej drogi, czyli od kwietnia 2003 r., najpierw jako pracownik Wydziału Pomocy Stacjonarnej MOPS, a od lutego 2008 r. – jako jego kierownik. Przez okres prawie 20 lat zajmowałam się udzielaniem, osobom tego wymagającym, wsparcia w formie całodobowej pomocy instytucjonalnej oraz sprawami związanymi z funkcjonowaniem łódzkich domów pomocy społecznej, rodzinnego domu pomocy, a w ostatnim okresie również mieszkań chronionych. W lutym 2023 r. objęłam stanowisko p.o. zastępczyni dyrektora MOPS w Łodzi ds. programów społecznych i osób z niepełnosprawnościami, a od czerwca 2023 r. – zastępczyni dyrektora MOPS w Łodzi ds. opiekuńczych.
Prywatnie mężatka i mama pełnoletniej już córki Martyny. Każdą wolną chwilę spędzam z ogromną przyjemnością na pielęgnacji swojego ogrodu, uwielbiam podróże.

MARCIN PAWLAK

PRZEDSTAWICIEL PREZYDENTA MIASTA ŁODZI, P.O. ZASTĘPCY DYREKTORA BIURA REWITALIZACJI I MIESZKALNICTWA URZĘDU MIASTA ŁODZI

W latach 2007-2018 pracował w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, gdzie zajmował się kreowaniem rozwoju regionu, a także czynnie uczestniczył w tworzeniu najważniejszych dokumentów programowanych związanych z wdrażaniem funduszy europejskich w województwie łódzkim. Od 2018 roku pracownik Urzędu Miasta Łodzi. W latach 2019-2021 pełnił obowiązki Dyrektora Zarządu Lokali Miejskich nadzorując pracę prawie 600 osób i zasób mieszkaniowy przekraczający 39 tys. lokali. Obecnie pełni obowiązki Zastępcy Dyrektora Biura Rewitalizacji i Mieszkalnictwa. Do jego zadań należało między innymi przygotowanie nowej Polityki Mieszkaniowej Miasta Łodzi 2030+, a także Wieloletniego Programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Łodzi na lata 2023-2030. Odpowiada także za zasady wynajmowania miejskich lokali użytkowych w Łodzi oraz przepisy wykonawcze z tym związane. Wspiera czynnie proces rewitalizacji w zakresie spraw związanych z lokalami użytkowymi i kontaktami z Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym.


ARTUR SKÓRZAK

PRZEDSTAWICIEL PREZYDENTA MIASTA ŁODZI, KIEROWNIK W BIURZE AKTYWNOŚCI MIEJSKIEJ URZĘDU MIASTA ŁODZI


SZYMON STANKIEWICZ

PRZEDSTAWICIEL PREZYDENTA MIASTA ŁODZI, INSPEKTOR W WYDZIALE KULTURY URZĘDU MIASTA ŁODZI

Koordynator Zespołu ds. Mecenatu Kultury w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Łodzi,współpracującego z sektorem pozarządowym w ramach realizacji działań na rzecz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego m.in. poprzez nabory wniosków w trybie konkursowym i pozakonkursowym. Zespół w ramach realizowanych zadań organizuje także konkurs o przyznanie stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, nabór wniosków o przyznanie dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury i wyróżnienia Mecenas łódzkiej kultury. Z wykształcenia administratywista, z zamiłowania kinoman, teatroman oraz podróżnik.

Kontakt