Konsultacje będą trwały od 4 do 16 grudnia 2020 r.
SPOTKANIE ONLINE
Spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2020 r. (czwartek) w godz. 17:00-19:00 na platformie Teams.
Link do spotkania:
TERMIN KONSULTACJI: 4 - 16 grudnia 2020 r.
Konsultacje będą trwały od 4 do 16 grudnia 2020 r.
SPOTKANIE ONLINE
Spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2020 r. (czwartek) w godz. 17:00-19:00 na platformie Teams.
Link do spotkania:
FORMULARZ KONSULTACYJNY
W trakcie konsultacji można wyrazić swój głos na formularzu konsultacyjnym, który dostępny jest na Vox Populi.
FORMULARZ: https://vox.uml.lodz.pl/glosowania/wymarzony-dom-kultury-laczymy-sily/vid,87,v
Wypełniony formularz można też wysłać mailowo na adres:
Szanowni Państwo!
Przed nami wszystkimi czas wielkich zmian w funkcjonowaniu domów kultury. Chcemy, aby instytucje te rozwijały się, odpowiadały na współczesne wymagania odbiorców, ale także były ośrodkami nowoczesnymi pod względem zarządzania. Taki jest cel powoływanej właśnie nowej instytucji - Miejskiej Strefy Kultury, której struktura obejmowała będzie wszystkie obecnie działające ośrodki i ich filie. Żadne z miejsc, które tak dobrze znają mieszkańcy nie zostanie zlikwidowane i będzie działało w tej samej lokalizacji co do tej pory. Dlatego ci łodzianie, którzy już korzystają z oferty domów kultury nie muszą się obawiać, że z osiedla zniknie ich ośrodek. Nadal będą tam spotykać swoich ulubionych instruktorów i wybierać aktywności m.in. spośród tych, w których uczestniczyli wcześniej. Główna zmiana dotyczy jedynie administracji, która będzie wspólna dla wszystkich 15 podległych filii. Mając na uwadze przede wszystkim naszych mieszkańców planujemy, aby środki, które do tej pory w dużym procencie przeznaczone były na utrzymanie administracji, teraz zwiększyły pulę środków na rozbudowę oferty dla mieszkańców. Stawiamy na większą liczbę zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także seniorów. Chcemy, aby z wydarzeń organizowanych przez ośrodki korzystała jeszcze większa grupa łodzian. Miejska Strefa Kultury to szansa na realizację nowych pomysłów mieszkańców, a dla pracowników oraz podmiotów działających i współpracujących z Miejską Strefą Kultury, możliwość dalszego rozwoju i zdobywania nowych kompetencji.
Dziękuję za Państwa propozycje i uwagi,za każdy głos w sprawie Miejskiej Strefy Kultury. Wszystkie opinie przekazane podczas dotychczasowych spotkań stanowią dla nas cenny materiał, który posłuży do wypracowania jak najlepszych rozwiązań przy powoływaniu nowej instytucji. Mam nadzieję, że m.in. dzięki nim, Miejska Strefa Kultury będzie naszym wspólnym miejscem, które chcemy budować i spędzać w nim czas.
Tych, którzy nie podzielili się jeszcze z nami opinią na temat pomysłu powołania nowej instytucji - Miejskiej Strefy Kultury zapraszam serdecznie do wypełnienia ankiety, która dostępna będzie od 4 do 16 grudnia oraz do udziału w spotkaniu on line w dniu 10 grudnia w godzinach od 17.00 do 19.00.
Z wyrazami szacunku
Małgorzata Moskwa - Wodnicka
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt:
pelnomocnikdk@uml.lodz.pl oraz kultura@uml.lodz.pl
lub z sekretariatem Wydziału Kultury:
ul. Piotrkowska 102, 90-926 Łódź
tel.: +48 (42) 638-43-73
e-mail: kultura@uml.lodz.pl
Celem konsultacji było zebranie propozycji i opinii mieszkańców Miasta Łodzi dotyczących efektywnego funkcjonowania domu kultury, jako miejskiej instytucji kultury, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i innych współpracujących podmiotów oraz racjonalnie wykorzystuje swoje zasoby.
Grupą interesariuszy, których uczestnictwo w konsultacjach jest szczególnie pożądane z punktu widzenia tematyki konsultacji i interesu publicznego, są mieszkańcy Łodzi, którzy korzystają z oferty kulturalnej miejskich domów kultury oraz którzy zainteresowani są ofertą kulturalną i edukacyjną domów kultury.
Konsultacje zostały zrealizowane metodą ankietową poprzez platformę VOX POPULI. Ankieta podzielona została na dwie części – pierwszą kierowaną do respondentów korzystających z oferty domów kultury oraz drugą – kierowaną do respondentów, którzy nie korzystają z oferty domów kultury. W wyniku przeprowadzonego badania oddano poprzez platformę on line – 163 głosów.
W formie papierowej w dniu 16 grudnia zostały dostarczone w jednym pliku 154 ankiety (jedna ankieta nie została wypełniona), przy czym przekazano 153 wypełnione ankiety. Łącznie w ramach konsultacji oddano 316 głosów. Ankieta zawierała pytania zamknięte oraz pytania otwarte. W odniesieniu do pytań 1, 2, 5, 11 respondenci wybierali jedną z dostępnych odpowiedzi.
W pozostałych pytaniach zamkniętych respondenci mogli zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź.
Do prezentacji wyników ankiety wykorzystano metodę wizualną i liczbową, poprzez wykresy i wartości procentowe odnoszące się do łącznej liczby oddanych głosów.