Aktualności sportowe
![Kilka lat temu trudno to było sobie wyobrazić, a dziś Łódź otarła się o organizację wystawy EXPO. Byliśmy w ścisłym finale. Możemy być dumni z Łodzi Kilka lat temu trudno to było sobie wyobrazić, a dziś Łódź otarła się o organizację wystawy EXPO. Byliśmy w ścisłym finale. Możemy być dumni z Łodzi - fot. Stefan Brajter / UMŁ](/files/public/_processed_/7/c/csm_P1000561_20fb5d4bc0.jpg)
EXPO 2022 nie dla Łodzi. Wystawę zorganizuje Buenos Aires
Tylko 6 głosami członków Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu, w drugiej turze głosowania nad kandydaturami Polski i Argentyny do organizacji wystawy International Expo 2022/23 oferta Buenos Aires… więcej
![Największe zmiany czekają łodzian na placu Wolności gdzie posadzonych zostanie ponad 50 drzew, wybudowana zostanie płaska fontanna. Pojawią się również ławki. Zmianie ulegnie również organizacja ruchu na placu Największe zmiany czekają łodzian na placu Wolności gdzie posadzonych zostanie ponad 50 drzew, wybudowana zostanie płaska fontanna. Pojawią się również ławki. Zmianie ulegnie również organizacja ruchu na placu](/files/public/_processed_/e/a/csm_5_1b_Plac_Wolno_Tci_-_widok_na_Piotrkowsk_u_d853f9dfe8.jpg)
Łódź Rewitalizuje. Ogłoszono przetarg na przebudowę placu Wolności i okolicznych ulic
Ogłoszony został przetarg na przebudowę placu Wolności razem z ulicami Nowomiejską, Ogrodową, Północną, Pomorską i Zachodnią oraz rozbudowę Pasażu Róży. To największy, jak do tej pory przetarg na… więcej
![Ul. Traugutta, od strony ul. Kilińskiego, wróci do swojego historycznego śladu, który wytyczają zachowane do dziś drzewa Ul. Traugutta, od strony ul. Kilińskiego, wróci do swojego historycznego śladu, który wytyczają zachowane do dziś drzewa - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ](/files/public/_processed_/1/2/csm__RAJ0350-Pano_b8ec1d4fd8.jpg)
Prostujemy ulicę Traugutta. Droga powróci do historycznego śladu
Ulica Traugutta powróci do swojego historycznego przebiegu. Jej przebudowa rozpocznie się wiosną 2018 r. więcej
![](/files/public/_processed_/5/d/csm_RAJ20171103_017670_11d7c4e0a4.jpg)
Pierwszy konkurs edukacyjny dla szkół z obszaru rewitalizacji rozstrzygnięty
Wszystkie 23 placówki uczestniczące w pierwszym konkursie edukacyjnym dla łódzkich szkół z obszaru rewitalizacji otrzymały dofinansowanie, którego łączna wartość wynosi 19,5 mln. zł. więcej
![Na zdjęciu: (od lewej) Katarzyna Bieńkiewicz z Narodowego Centrum Kultury Filmowej, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Błażej Moder, dyrektor EC1 Na zdjęciu: (od lewej) Katarzyna Bieńkiewicz z Narodowego Centrum Kultury Filmowej, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Błażej Moder, dyrektor EC1](/files/public/_processed_/d/9/csm_IMG_0726_df5cf0d304.jpg)
Łódź Miastem Filmu UNESCO!
Dyrektor Generalna UNESCO Irina Bokova ogłosiła listę 64 miast, które powiększą Sieć Miast Kreatywnych (UCCN). Jest wśród nich Łódź! więcej
![Wkrótce rozpocznie się remont pałacu Steinertów. Prace powinien zakończyć się do końca września 2019 roku Wkrótce rozpocznie się remont pałacu Steinertów. Prace powinien zakończyć się do końca września 2019 roku](/files/public/_processed_/9/3/csm_a7_53ff026a4d.jpg)
Umowa na remont pałacu Steinertów podpisana
W poniedziałek, 30 października podpisano umowę na remont pałacu Steinertów. Remont budynków przy ul. Piotrkowskiej 272 A i B oraz 274 powinien zakończyć się do końca września 2019 roku. więcej
![Prezydent Łodzi przekonuje, że rewitalizacja to okazja do stworzenia centrów obywatelskich, świetlic środowiskowych, bibliotek i nowych miejsc spotkań w przestrzeni miejskiej Prezydent Łodzi przekonuje, że rewitalizacja to okazja do stworzenia centrów obywatelskich, świetlic środowiskowych, bibliotek i nowych miejsc spotkań w przestrzeni miejskiej - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ](/files/public/_processed_/e/2/csm__RAJ0276_e59578e8fe.jpg)
Miliard na rewitalizację Łodzi. "To szansa, by odrodziła się nie tylko tkanka miejska, ale także tkanka ludzka"
Ósma i ostatnia umowa na dofinansowanie inwestycji w ramach rewitalizacji obszarowej w Łodzi została podpisana. W ciągu następnych czterech lat w centrum miasta realizowane będą projekty inwestycyjne,… więcej
![Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu odwiedziła Łódź Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu odwiedziła Łódź - fot. Stefan Brajter / UMŁ](/files/public/_processed_/1/d/csm_IMG_0137_a9ca671854.jpg)
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu o Expo 2022 w Łodzi
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu odwiedziła Łódź. Członkowie komisji spotkali się, by porozmawiać na najważniejsze tematy związane z Łodzią. Podczas pobytu goście zwiedzali miasto i wzięli… więcej
![Blisko 1300 mieszkań komunalnych i socjalnych wyremontowanych przez miasto będzie gotowych do końca 2017 r. Blisko 1300 mieszkań komunalnych i socjalnych wyremontowanych przez miasto będzie gotowych do końca 2017 r. - fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ](/files/public/_processed_/1/4/csm_WP_20171023_12_29_43_Pro_6949c71746.jpg)
1300 mieszkań. Rekordowy rok remontów gminnych lokali
Blisko 1300 mieszkań komunalnych i socjalnych wyremontowanych przez miasto będzie gotowych do końca 2017 r. To o pół tysiąca więcej niż w 2016 roku. więcej