Imprezy cykliczne

Lekkoatletyczny mityng Pedros Cup przez wiele lat kojarzony był z Bydgoszczą. W 2014 firma Strauss Cafe Poland postanowiła jednak zmienić miejsce imprezy i przeniosła ją do Łodzi. Szybko okazało się, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. W lutym 2015 Pedros Cup po raz pierwszy odbył się w Atlas Arenie i natychmiast został okrzyknięty lekkoatletyczną imprezą roku. W roku 2017 mityng zmienił nazwę na Orlen Cup.

Nasze miasto od końca poprzedniego stulecia regularnie gości uczestników największych imprez siatkarskich, które na trybunach gromadzą komplet widzów. Niemal co roku odbywają się tu pojedynki Ligi Światowej, która po raz pierwszy zawitała do Łodzi 18 czerwca 1999. W inauguracyjnym meczu Polacy zmierzyli się z Australią, którą pokonali 3:1. Później w ramach tych rozgrywek w Pałacu Sportu nasza reprezentacja grała jeszcze z: Brazylią, Rosją, Argentyną, Hiszpanią, Grecją, Serbią i Czarnogórą, Chinami oraz Japonią. W 2008 w hali przy ul. ks. Skorupki odbył się również Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy, którego gospodarzem była PGE Skra Bełchatów. Nowy rozdział siatkarskich imprez w Łodzi rozpoczął się w 2009, gdy oddano do użytku Atlas Arenę. Jako pierwsi wystąpili w niej siatkarze Polski i Brazylii, którzy 26 czerwca 2009 rozegrali mecz w Lidze Światowej. Za sprawą PGE Skry w Atlas Arenie regularnie odbywają się również pojedynki Ligi Mistrzów, z turniejami finałowymi włącznie. Te ostatnie bełchatowianie zorganizowali w 2010 i 2012.

DOZ Maraton Łódź to jedna z najbardziej prestiżowych imprez biegowych w Polsce. Pierwsza edycja, pod nazwą Łódź Maraton Dbam o Zdrowie, odbyła się 5 czerwca 2011. Dziewięć lat wcześniej rozpoczęła się historia biegu ulicą Piotrkowską - reprezentacyjną arterią Łodzi. Obie imprezy należą do najlepszych w Polsce.

Łódź stała się również krajową stolicą widowiskowych wyścigów motocyklowych. W naszym mieście w 2011 odbyły się pierwsze w kraju zawody Super Enduro, które już czterokrotnie gościły w Atlas Arenie. W 2016 zadebiutował tu Supercross - kolejna dyscyplina motorowa niezwykle popularna w USA i krajach Europy Zachodniej, lecz do tej pory nieobecna nad Wisłą.

Kontakt