Obiekty rekreacyjne

Dla każdego coś miłego - takim hasłem można określić ofertę Łodzi skierowaną do osób zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Realizację zainteresowań ułatwiają nie tylko cały czas modernizowane i rozbudowywane obiekty sportowo-rekreacyjna, ale też warunki naturalne.

Kilkadziesiąt parków oraz jeden z największych w Europie miejskich kompleksów leśnych (Las Łagiewnicki o powierzchni ponad 1 205 ha), to idealne miejsca do uprawiania najprostszych i jednocześnie najpopularniejszych form ruchu: spacerów, biegania czy jazdy na rowerze. Na terenie tych ośrodków zieleni znajdują się również malowniczo położone ośrodki sportowo-rekreacyjne z kąpieliskami, kortami tenisowymi, klubami jeździeckimi itp.

Przez Łódź przepływa 18 rzek i strumieni. W większości są to jednak małe cieki, w których nie można się kąpać. Nie oznacza to jednak, że w mieście brak jest możliwości korzystania z atrakcji wodnych na świeżym powietrzu. Na trzech rzekach utworzono kąpieliska, które cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta. Arturówek (źródliskowy obszar Bzury), Młynek, Stawy Jana (oba ośrodki w dolinie Olechówki) oraz Stawy Stefańskiego (dolina Neru) zapewniają doskonałe warunki do relaksu i wypoczynku. Nie są to jednak jedyne miejsca, w których można się kąpać. Ofertę uzupełniają baseny (kryte i otwarte) - Aquapark Fala, Wodny Raj, pływalnie uczelniane i szkolne - zapewniające miejsca do rekreacji, a także nauki pływania i wyczynu.

Miłośnicy rowerów nie muszą ograniczać się do rekreacyjnego korzystania ze swoich ulubionych pojazdów. Ponad 146 km dróg i ścieżek rowerowych pozwala bowiem na używanie ich jako alternatywnego środka transportu. Powodów do narzekań nie mają również miłośnicy jazdy konnej, którzy do swojej dyspozycji mają w Łodzi nie tylko kluby jeździeckie, ale też obejmujący całe województwo, najdłuższy w Europie (ponad 2000 km) szlak konny. Centrum zarządzania szlakiem i jednocześnie jedno z jego miejsc postojowych znajduje się w Lesie Łagiewnickim, przy ul. Wycieczkowej 86.

To jednak jedynie część bogatej oferty sportowo-rekreacyjnej. Hale i sale sportowe oferują miejsca dla osób chcących grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną. Bez problemów można też znaleźć korty do tenisa ziemnego, squasha czy badmintona. Systematycznie rośnie w mieście liczba klubów bilardowych, fitness, siłowni, kręgielni, ścianek wspinaczkowych, klubów sztuk walki itp. Zimą można też korzystać z dwóch krytych (Bombonierka i Retkinia) oraz kilku przenośnych lodowisk. W mieście organizowane są również bezpłatne zajęcia jazdy na nartach biegowych, które są jednak uzależnione od warunków pogodowych.

Wszystkie obiekty sportowo-rekreacyjne w Łodzi czekają na osoby zainteresowane sportem i aktywną rekreacją. Każdy znajdzie w naszym mieście coś dla siebie.

Kontakt