Piłkarski ośrodek treningowy Minerska

Warszawska spółka Tamex Obiekty Sportowe wygrała przetarg na zaprojektowanie i budowę przy ul. Minerskiej w Łodzi boisk piłkarskich wraz z zapleczem. Za ponad 12 mln zł powstał tam nowoczesny kompleks treningowo-rozgrywkowy z boiskami o różnych nawierzchniach, trybuna dla kibiców i budynkiem szatniowo-administracyjnym.

Na realizację inwestycji miasto zamierzało przeznaczyć początkowo 7,5 mln zł brutto, jednak wykonawcy wycenili prace znacznie wyżej. Najniższa z ofert złożonych w przetargu przekraczała kwotę 12,1 mln zł. Najwyższa wyniosła ponad 13,2 mln zl. Dzięki przyjętym przez Radę Miejską w Łodzi zmianom dokonanym w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej znalazły się jednak dodatkowe pieniądze, pozwalające realnie myśleć o rozpoczęciu i zakończeniu projektu.

Inwestycja została zrealizowana na terenie o powierzchni 51 838 m kw. W skład kompleksu weszło istniejące już wcześniej boisko ze sztuczną trawą oraz trzy nowe, pełnowymiarowe płyty piłkarskie o różnych nawierzchniach: naturalnej, sztucznej i hybrydowej. Powstała też płyta przeznaczona do treningów bramkarzy. Dwa z nowych boisk (jedno z murawą syntetyczną i jedno ze sztuczną) - łącznie z pozostałą infrastrukturą - spełniają wymogi licencyjne dla klubów IV ligi piłkarskiej oraz rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Z tego powodu zakres inwestycji objął również zaprojektowanie i wybudowanie dwustronnej trybuny, mającej po 414 miejsc na każdą stronę. Obsługiwane przez nią boiska zostały wyposażone w system oświetleniowy o mocy 300 luksów. Przy pozostałych płytach oświetlenie jest nieco słabsze, na poziomie 200-250 lx.

Główny wjazd na teren obiektu znajduje się przy ulicy Krańcowej. Z wjazdem od strony ul. Minerskiej został on połączony wewnętrznymi ciągami komunikacyjnymi dla pojazdów i pieszych. W obrębie obu wjazdów powstały parkingi dla ok. 60 samochodów osobowych i trzech autobusów. W sąsiedztwie głównego wjazdu znajduje się budynek o powierzchni ok. 900 m kw, w którym znajdą się m.in.: ogólnodostępne toalety dla widzów, zespół szatniowy z natryskami dla zawodników, trenerów i sędziów, siłownia, sala odpraw dla zawodników, połączona z kawiarnią poczekalnia dla rodziców przyprowadzających dzieci na treningi oraz pomieszczenia biurowe, magazynowe, gospodarcze i techniczne.

Kontakt