Joanna Ufnalska - Koordynatorka Projektu
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek Gospodarka Przestrzenna, spec. Zarządzanie Miastem i Regionem, praca magisterska: "Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii we współczesnej energetyce ze szczególnym uwzględnieniem kolektorów słonecznych". Od 2011 roku członkini Stowarzyszenia Topografie, w którym począwszy od 2013 roku realizowała, wraz z zespołem Stowarzyszenia, projekty partycypacyjne na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi - Budżet Obywatelski dla Łodzi 2014, 2015, 2016, 2017, konsultacji społecznych Modelu Zrównoważonego Transportu Publicznego dla Łodzi 2020+. Koordynatorka konsultacji społecznych założeń wystawy Expo Horticultural 2024 w 2019 roku. Przeprowadzenie ewaluacji 8. edycji olsztyńskiego budżetu obywatelskiego w 2021 roku z ramienia Fundacji Miejski Kolektyw. Wykładowca studiów podyplomowych prowadzonych dla KPRM z zakresu konsultacji publicznych.
Zespół koordynujący
Zespół Koordynujący odpowiada w szczególności za:
- wstępną weryfikację zgłoszeń osób, które chciałyby wziąć udział w Panelu;
- przeprowadzenie losowania Kandydatów na Panelistów; przygotowanie umów zlecenia z Panelistami;
- prawidłową organizację spotkań Panelu;
- przeprowadzenie głosowania końcowego oraz spisanie rekomendacji i ich przedstawienie Prezydentowi Miasta Łodzi.
Dr Agnieszka Rzeńca pracuje w Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi prace naukowe z zakresu ekonomii środowiska i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy miast. Współpracuje z samorządami w zakresie opracowania i realizacji dokumentów strategicznych: programów rewitalizacji, strategii rozwoju, planów adaptacji miast do zmian klimatu. Autorka wielu publikacji, w tym raportu o Stanie polskich miast. „Środowisko i adaptacja do zmian klimatu”
Kamil Brzeziński - Doktor nauk społecznych w zakresie socjologii. Adiunkt w Katedrze Metod i Technik Badań Społecznych w Instytucie Socjologii UŁ. Wcześniej przez 10 lat asystent w Katedrze Socjologii Wsi i Miasta. Autor publikacji naukowych z zakresu partycypacji, socjologii miasta i studiów miejskich, a także uczestnik wielu krajowych i zagranicznych konferencji naukowych o tematyce miejskiej. Współrealizator (badacz, moderator, facylitator) wielu projektów o charakterze naukowym, a także partycypacyjnym i społecznym.
Dr hab. Tomasz Jurczak jest kierownikiem Katedry UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej mieszczącej się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2002 roku prowadzi prace naukowe z zakresu ekohydrologii i biotechnologii ekologicznych dla poprawy jakości wód. Zajmuje się pracami wdrożeniowymi z zakresu rekultywacji ekosystemów wodnych i adaptacji miast do zmiany klimatu. Tomasz Jurczak jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji naukowych z listy czasopism filadelfijskich z zakresu ekologii i ekohydrologii. Koordynował i realizował łącznie 8 projektów międzynarodowych i 11 projektów krajowych.
Dr hab., prof. Uniwersytetu Łódzkiego, pracownik Katedry Logistyki i Innowacji na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Specjalistka w zakresie transportu zrównoważonego, nisko i zeroemisyjnej mobilności, w tym elektromobilności, infrastruktury transportowej, polityki transportowej, a także koncepcji zrównoważonych i odpornych łańcuchów dostaw. Autorka i współautorka 8 monografii oraz ponad 100 artykułów. Uczestniczyła w realizacji ponad 40 projektów badawczych, badawczo-rozwojowych i aplikacyjnych. Ekspert w wielu panelach dyskusyjnych dotyczących problematyki zrównoważonego transportu i mobilności. Autorka i współautorka licznych ekspertyz w zakresie mobilności i transportu oraz logistyki zrównoważonej.
Aleksandra Nowakowska – doktor habilitowany (2012), profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska. Dyrektor Instytutu Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalista w zakresie rewitalizacji miast, polityki rozwoju lokalnego i regionalnego, współzarządzania, procesów innowacji i strategii rozwoju. Autorka 6 monografii, ponad 120 artykułów i rozdziałów w monografiach. Wykładowca w uczelniach zagranicznych. Realizatorka ponad 60 projektów aplikacyjnych realizowanych we współpracy z władzami samorządowymi i instytucjami publicznymi. Autorka licznych strategii rozwoju miast i regionów, koncepcji marketingowych, programów rewitalizacji, strategii innowacji, planów zintegrowanych, systemów monitoringu i ewaluacji, koncepcji rozwoju smart city. Trener i szkoleniowiec w trakcie licznych warsztatów adresowanych do władz i instytucji publicznych.
Edyta Łaszkiewicz – adiunkt w Zakładzie Analiz Systemów Społeczno-Ekologicznych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Autorka licznych publikacji naukowych poświęconych sprawiedliwości środowiskowej, wycenie pieniężnej miejskich terenów zieleni i ich zagospodarowaniu.