Elektromobilność

Dlaczego współdziałamy?

Veolia Energia Łódź jest jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, kontynuatorem 100-letniej tradycji łódzkiej energetyki. Zajmuje się produkcją ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji oraz przesyłem i dystrybucją ciepła przez własną sieć ciepłowniczą. Działa na rzecz ochrony środowiska, dba o bezpieczeństwo energetyczne miasta i świadczy usługi multitechniczne.

Cel istnienia Veolii to przyczynianie się do rozwoju ludzkości przez zaangażowanie w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, aby zapewnić zrównoważoną przyszłość wszystkim interesariuszom firmy. Veolia, jako podmiot świadczący usługi dla środowiska, stawia sobie za zadanie „odnawianie zasobów świata”

Wspólne inicjatywy:

  • elektromobilność: przekazanie 10 rowerów elektrycznych miejskim jednostkom organizacyjnym – Zarządowi Zieleni Miejskiej i Zarządowi Dróg i Transportu, zaangażowanie w projekt #towaRower, dzięki któremu trzej łódzcy przedsiębiorcy pozyskali nowe pojazdy dla swoich firm. W wyniku kooperacji z Fundacją Normalne Miasto Fenomen oraz Urzędem Miasta Łodzi, rowerami cargo dojadą do klientów: panrowerski.pl, DJ Lizard i Niebostan.
  • pomiar jakości powietrza: 20 czujników jakości powietrza pojawiło się w Łodzi w wyniku trójstronnej współpracy Miasta z łódzką Veolią i producentem czujników Airly. Sponsorem urządzeń jest Veolia, Airly zaś postawiło "kropkę nad i" nieodpłatne udostępniając Miastu dane dotyczące monitoringu jakości powietrza, w formie umożliwiającej ich przystępną prezentację na urzędowym Ekoportalu. Dzięki współpracy, łodzianie dostają przystępną informację o stanie powietrza w okolicy ich miejsca zamieszkania, jako dopełnienie informacji dotychczas prezentowanych na podstawie pomiarów istniejących stacji monitoringu jakości powietrza. Obiekty, na których umieszczone są urządzenia dobrane zostały tak, by - razem z już istniejącymi czujnikami, które zamontowała Veolia - na każdym łódzkim osiedlu był przynajmniej jeden czujnik monitorujący stan powietrza.
  • kawiarenki naprawcze: powołanie do życia 4 miejsc, w których mieszkańcy mogą bezpłatnie naprawić zepsute przedmioty lub dać im drugie życie, a także otrzymać porady ekspertów, jak dbać o rzeczy codziennego użytku i dzięki temu produkować mniej odpadów. To doskonała realizacja idei „zero waste”.
  • edukacja: wykłady dla seniorów w ramach Łódzkiej Akademii Zdrowia, warsztaty o tematyce środowiskowej i ekologicznej, organizowane w ośrodkach kultury na terenie Miasta
  • nasadzenia: blisko 60 drzew dla mieszkańców Widzewa w ich najbliższym otoczeniu
Kontakt