Dystrybutory wody

Dlaczego współdziałamy?

Jednym z ważniejszych zagadnień związanych z ograniczaniem negatywnych skutków zmian klimatu jest zmniejszenie produkcji i konsumpcji plastiku. Tymczasem wielu z nas nadal przyzwyczajonych jest do kupowania wody w plastikowych butelkach. To jednak nic innego, jak zbędne gromadzenie trudnych do przetworzenia odpadów. Masa odpadów z tworzyw sztucznych odebrana w ramach miejskiego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w ubiegłym roku to prawie 9 tys ton. Problem plastiku to nie wszystko: butelkowaną wodę trzeba przewozić, generując przy tym kolejne zanieczyszczenia.

Wspólne inicjatywy:

Projekt realizowany wspólnie z firmą SEGRO Poland sp z o.o. oraz łódzkim ZWiK-iem, czyli montaż dystrybutorów wody pitnej w placówkach oświatowych, ma zachęcić do zmiany trendu kupna butelkowanej wody, przyczyniając się do budowy świadomości ekologicznej wśród Łodzian, a także przekonać do picia kranówki – bo przecież „łódzka woda najlepsza”.

Łódź ma wodę, która aż w 90% pochodzi ze studni głębinowych sięgających nawet 1 kilometra, czerpaną z warstw jurajskich i kredowych. Jest bogata w korzystne dla ludzkiego zdrowia minerały: wapń, magnez i potas. Woda ze studni głębinowych nie zawiera cywilizacyjnych zanieczyszczeń - na przykład mikroplastiku. Namawiamy więc łodzian do picia łódzkiej wody głębinowej zamiast kupowania wody w jednorazowych, plastikowych butelkach, które są wyjątkowo szkodliwym dla środowiska odpadem. Najlepiej nosić ze sobą butelkę wielokrotnego użytku i uzupełniać ją wodą z kranu lub tego typu zdrojów – mówi Jacek Kaczorowski Prezes Zarządu ZWIK Łódź.

Dzięki firmie SEGRO placówki za darmo zostały wyposażone w zdroje, a ZWiK, także bezkosztowo, wykonał dla nich niezbędne badania wody. Miasto poniosło natomiast koszty montażu urządzeń, którego dokonała firma Topserw, właściciel marki Zdrojownia. Woda na czasie

W strategię SEGRO wpisane są priorytety, takie jak redukcja emisji dwutlenku węgla, wsparcie lokalnych społeczności oraz rozwój talentów. Wierzymy, że pozytywnych postaw względem środowiska i lokalnych społeczności powinniśmy uczyć już od najmłodszych lat. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Urzędem Miasta Łodzi, w ramach której zależy nam na promocji picia wody z kranu. W ten sposób chcemy zachęcać najmłodszych do prozdrowotnych postaw, a zarazem minimalizować użycie plastiku, a co za tym idzie, zmniejszać poziom emisji dwutlenku węgla – komentuje Bożena Krawczyk, Dyrektor Inwestycyjna SEGRO na Europę Centralną.

Kontakt