Czym jest elektromobilność? 

Elektromobilność to ogół zagadnień dotyczących stosowania i użytkowania pojazdów z napędem elektrycznym.

Pojęcie to odnosi się zarówno do technicznych, jak i eksploatacyjnych aspektów pojazdów elektrycznych, technologii oraz infrastruktury ładowania. Ponadto pojęcie dotyczy również kwestii społecznych, gospodarczych i prawnych związanych z projektowaniem, produkcją, nabywaniem i używaniem pojazdów elektrycznych (Słownik ochrony środowiska).

Od 2018 roku obowiązuje ustawa o elektromobilności […]. Określa ona obowiązki samorządów w ramach realizacji zadań na rzecz rozwoju elektromobilności, szczególnie w sprawach dotyczących infrastruktury (sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych), wymiany floty pojazdów użytkowanych w ramach realizacji zadań gminy na flotę niskoemisyjną oraz tworzenia Stref Czystego Transportu.

W Łodzi traktujemy elektromobilność możliwie szeroko, jako obszar działań, mający istotny wpływ na zdrowie i jakość życia mieszkańców.

Przydatne linki: 


Planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie miasta Łodzi

W dniu 20 października br. Rada Miejska przyjęła uchwałę Nr XLIX/1513/21 w sprawie "Planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie miasta Łodzi" więcej

Manufaktura Elektromobilności

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

W dniach 8-9 października br. Rynek łódzkiej Manufaktury zamieni się w wyjątkową strefę zeroemisyjnych technologii w transporcie, otwartą dla wszystkich zwiedzających. W ramach wydarzenia odbędą się... więcej

Kongres Nowej Mobilności w EC1 i Manufakturze

Kongres Nowej Mobilności w EC1 i Manufakturze

Tysiąc uczestników, 200 ekspertów, trzy dni obrad. Od 6 do 9 października Łódź będzie stolicą Kongresu Nowej Mobilności, goszcząc ekspertów i gości z całego świata w EC 1 i w Manufakturze. więcejPARTNERZY:

Kontakt