I Łodzkie Senioralia

I ŁÓDZKIE SENIORALIA – 25-30.05.2014

W dniach 25- 30 maja odbyły się pierwsze "Łódzkie Senioralia" - 6 dni wydarzeń kulturalnych, zdrowotnych, sportowo/ rekreacyjnych i edukacyjnych dla Seniorów.

Pierwsza edycja „Łódzkich Senioraliów 2014” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród Seniorów zamieszkujących Łódź. W gronie organizatorów znalazło się 70 instytucji i organizacji pozarządowych, które przygotowały ponad 270 wydarzeń (w tym 99% bezpłatnych) dla Seniorów. 

I ŁÓDZKIE SENIORALIA - TERMINY/ ETAPY

25.05.2015 INAUGURACJA + KONCERT KRYSTYNY PRONKO

Oficjalna inauguracja pierwszych Łódzkich Senioraliów odbyła się na ul. Piotrkowskiej przy pl. Wolności w godzinach: 14:00- 18:00. W programie: przekazanie Seniorom kluczy do bram miasta przez Prezydenta Miasta Łodzi, stoiska partnerów, występy artystyczne, pokazy, wręczanie informatorów „Łódzkich Senioraliów 2014”.

Seniorzy mogli brać udział również w dwóch wydarzeniach towarzyszących Inauguracji:

  • Wykładzie "Praga miasto magiczne" w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym przy ul. Piotrkowskiej 14.
  • Inauguracji na sportowo z MOSiRem przy ul. Małachowskiego 5/7. W programie: szkolenie z poprawnej techniki chodzenia w stylu nordic walking, piknik (mini golf, bule, poczęstunek) , marsz, biegi na 400 metrów 26 - 30 MAJ

26 - 30 maja CYKL WYDARZEŃ


w programie znalazły się: wykłady, zajęcia ruchowe, wycieczkach, warsztaty, występy artystyczne, kursy, badania i wiele innych bezpłatnych atrakcji. Łącznie 270 wydarzeń przygotowanych przez Urząd Miasta Łodzi oraz partnerów „Łódzkich Senioraliów 2014”.


30 MAJA - SPOŁECZNE TARGI SENIORA

Społeczne Targi Seniora, które odbyły się w Hali MOSiR, ul. ks. Skorupki 21 stanowiły oficjalne podsumowanie i zakończenie „Łódzkich Senioraliów 2014”. W programie znalazły się: stoiska wystawowe partnerów, wykłady, występy, badania profilaktyczne, warsztaty edukacyjno-sportowe.


I ŁÓDZKIE SENIORALIA W LICZBACH

Kontakt