V Łodzkie Senioralia

V Łódzkie Senioralia odbyły się w terminie 13-25 maja 2018 r. Dwa tygodnie wydarzeń dla seniorów przygotowanych przez organizatorów i partnerów inicjatywy tradycyjnie otworzyła uroczysta inauguracja połączona z występem znanego artysty. Integralną częścią Łódzkich Senioraliów był Ogólnopolski Konkurs Drzewo Pokoleń organizowany przez Urząd Miasta Łodzi oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Konkurs miał na celu wyłonienie i uhonorowanie organizacji pozarządowych, instytucji jak i seniorów realizujących projekty w obszarze zdrowego i aktywnego starzenia się oraz podejmujących wszelką działalność przyczyniającą się do poprawy jakości życia osób 60+. Gala Konkursu, której towarzyszyło wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii oraz występ artystyczny stanowił również oficjalne zakończenie V Łódzkich Senioraliów.

V Łódzkie Senioralia” odbyły się w dniach 13 -25 maja 2018 r. i zostały podzielone na trzy główne obszary aktywności:

13 maja 2018 r., godz. 14-19. – UROCZYSTA INAUGURACJA

Uroczystego otwarcia Łódzkich Senioraliów dokonała Prezydent Miasta Łodzi – Pani Hanna Zdanowska, która wręczyła seniorom klucze do Bram Miasta. Ukoronowaniem wydarzenia był koncert Ryszarda Rynkowskiego. Podczas inauguracji na scenie odbywały się także występy kabaretowe, taneczne i muzyczne:
• Stowarzyszenia Śpiewaczego im. St. Moniuszki w Łodzi
• Integracyjnej grupy "Go Pomost!"
• Cheerleaderek 60+
• Kabaretu Wacław i Jego Ferajna
• Chóru Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz
• Grupy tanecznej "Pełne Wdzięku"
• Zorak Feat 60 + Crew
• Tancerzy w kręgu
• Kabaretu Bi-Ba-Bo
• Zespołu „Con Amore”

Na scenie mogliśmy również podziwiać modeli i modelki 60+, którzy zaprezentowali 3 kolekcje: moda w stylu PRL, codzienna oraz awangardowa. Wisienką na torcie była prezentacja stylizacji ślubnej.
Choreografia, przygotowanie taneczne: Zuzanna Dinter, Agnieszka Cygan
Stylizacja PRL – Justyna Cieślik Płusa – kostiumolog o stylistka
Stylizacja awangarda – Andrzej Cieślik , Monika Kamieńska
O fryzury i makijaż zadbali uczniowie z Technikum przy Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra

Dziękujemy serdecznie wszystkim artystom za piękne występy oraz Akademickiemu Ośrodkowi Inicjatyw Artystycznych za profesjonalne przygotowanie pokazu.


Strefa namiotów
Podczas inauguracji tegorocznej edycji poza występami artystycznymi, uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez partnerów wydarzenia w strefie namiotów na ulicy Piotrkowskiej. Seniorzy mogli w nich skorzystać z badań profilaktycznych: wzroku, słuchu, skóry, oraz skorzystać z porad farmaceuty, prawnika i specjalisty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Osoby zainteresowane mogły wziąć udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych tj. zajęcia „zdrowy kręgosłup,” stretching, ćwiczenia ogólnorozwojowe. Zainteresowani mogli aktywnie uczestniczyć w warsztatach artystycznych , perkusyjnych a nawet spróbować swoich sił w modelowaniu balonów. Ponadto na stoisku patrona medialnego wydarzenia można było wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora.

W namiocie organizatorów można było odbierać m.in. Informator „V Łódzkie Senioralia”, Pudełka Życia, Łódzki Informator dla Seniorów oraz Gazetę Senior.

Strefa wystawiennicza została utworzona dzięki uprzejmości partnerów wydarzenia.

Transport na inaugurację

Aby wszyscy zainteresowani mogli dotrzeć na inaugurację organizatorzy zapewnili bezpłatne autobusy, które z każdej dzielnicy dowoziły mieszkańców miasta oraz podopiecznych DPS na miejsce wydarzenia. Te same autobusy poSzczegółowa relacja z inauguracji na facebooku: www.facebook.com/SeniorzywLodzi/posts/1844955765535240

14 – 24 maja 2018 r. – CYKL WYDARZEŃ

Cykl wydarzeń współtworzony przez partnerów: organizacje pozarządowe, kluby, instytucje i podmioty działające na rzecz osób starszych, w tym przez partnerów Miejskiej Karty Seniora.

Zajęcia podzielone zostały na kategorie: zdrowie, kultura, edukacja, sport/rekreacja, porady/drzwi otwarte.

Szeroka oferta spotkań dla seniorów, przybierła różne formy: wykładów, warsztatów, lekcji pokazowych, wycieczek, spotkań tematycznych, spektakli, koncertów, itp.

Szczegółowa oferta. Poniżej zamieszczamy link do harmonogramu wraz z opisem wydarzeń:

25 maja 2018 r. - GALA KONKURSU DRZEWO POKOLEŃ

Zakończenie Konkursu Drzewo Pokoleń oraz oficjalne podsumowanie V Łódzkich Senioraliów. W programie: wręczenie nagród dla Zwycięzców poszczególnych kategorii Konkursowych oraz koncert Haliny Frąckowiak.

Więcej informacji o konkursie Drzewo Pokoleń: drzewopokolen.umed.pl


PATRONAT MEDIALNY


POPRZEDNIE EDYCJE

Kontakt