VII ŁÓDZKIE SENIORALIA

W ramach VIII edycji Łódzkich Senioraliów, w dniach 21 maja – 3 czerwca 2022 r. mieszkańcy Łodzi mieli okazję wziąć udział w ok. 450 wydarzeniach przygotowanych przez Miasto i ponad 80 Partnerów projektu (organizacje pozarządowe, instytucje i partnerów Miejskiej Karty Seniora).

UROCZYSTA INAUGURACJA – KONCERT STANISŁAWY CELIŃSKIEJ (21.05.2022)

Inauguracja odbyła się w godzinach 13-19:00 na ulicy Piotrkowskiej przy Pasażu Schillera. W tym dniu Prezydent Miasta Łodzi przekazała Seniorom klucze do bram miasta i dokonała oficjalnego otwarcia tegorocznej edycji Łódzkich Senioraliów. Ukoronowaniem inauguracji był koncert Stanisławy Celińskiej.

W ramach inauguracji można było skorzystać m.in. ze zróżnicowanej oferty badań, warsztatów, zajęć ruchowych, porad i wielu innych atrakcji organizowanych w strefie wystawienniczej. 
Na scenie odbywały się się występy wokalne, taneczne i kabaretowe prezentowane przez grupy seniorskie, międzypokoleniowe i partnerów wydarzenia. Pełna lista artystów i wystawców poniżej. 

 

PROGRAM INAUGURACJI


CYKL WYDARZEŃ DLA SENIORÓW (22.05 - 02.06.2022)

Oferta Łódzkich Senioraliów jest w każdym roku stworzona została dzięki doskonałej współpracy z Partnerami projektu: organizacjami pozarządowymi, instytucjami i podmiotami działającymi na rzecz osób starszych, w tym przez partnerów Miejskiej Karty Seniora.
Na program Łódzkich Senioraliów składały się wydarzenia podzielone na 5 kategorii: edukacja, kultura, sport/ rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. W programie edycji 2022 znalazły się m.in.: wykłady, wycieczki, warsztaty, zajęcia komputerowe, wydarzenia kulturalne i wiele innych wydarzeń na terenie całego Miasta.
Szczegółowy harmonogram VIII Łódzkich Senioraliów został zamieszczony w informatorze, który będzie dystrybuowany na terenie całego miasta do punktów odbioru gazety ŁÓDŹ.PL oraz dostępny w wersji elektronicznej na niniejszej stronie.

INFORMATOR VIII ŁÓDZKIE SENIORALIA


SPORTOWE ZAKOŃCZENIE (03.06.2022)

W ramach edycji 2022  postawiliśmy na ruch i zdrowie. W ramach zakończenia VIII Łódzkich Senioraliów w Arturówku odbyła się impreza plenerowa, podczas której organizatorzy zaprosili uczestników do udziału w marszu nordic walking połączonym z grą terenową.

PROGRAM:
10:00 - START MARSZU NORDIC WALKING POŁĄCZONEGO Z GRĄ TERENOWĄ
10:00 - 15:00

 • badanie poziomu cukru,
 • badanie ciśnienia tętniczego,
 • badania przesiewowe w kierunku zaćmy oka,
 • poradnictwo dietetyczne,
 • badanie słuchu,
 • ćwiczenia na piłkach,
 • porady rehabilitanta,
 • konkursy dietetyczne,
 • zajęcia sportowo-rekreacyjne,
 • spotkanie z zespołem Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi,
 • konsultacje ze Strażnikami Miejskimi.

Organizatorzy:
Miasto Łódź / Oddział ds. Polityki Senioralnej UMŁ
Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora: Cieszkowskiego, Libelta, Rzgowska, Szpitalna
MOSiR
Miejskie Centra Medyczne: Bałuty, Górna, Śródmieście, Polesie, Widzew oraz im. dr. Karola Jonschera
Straż Miejska w Łodzi

Patronat medialny:
Gazeta Senior

 


ORGANIZATORZY I PARTNERZY VIII ŁÓDZKICH SENIORALIÓW

PATRONAT MEDIALNY


ODDZIAŁ DS. POLITYKI SENIORALNEJ I ZDROWOTNEJ - KONTAKT

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych 
ul. Zachodnia 47, p. 132
Tel.: 42 638 47 30
E-mail: seniorzy@uml.lodz.pl

Kontakt