VII ŁÓDZKIE SENIORALIA

VII ŁÓDZKIE SENIORALIA - ONLINE I W PLENERZE - 15.05 - 29.05.2021

15 maja wystartowała kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów organizowanych przez Miasto Łódź we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi. W tym roku Seniorzy mogli wziąć udział w ponad 200 wydarzeniach odbywających się w plenerze oraz „w sieci”. To była wyjątkowa edycja, nie tylko ze względu na formę, ale również dostępność dla wszystkich seniorów, bez względu na miejsce zamieszkania ( wirtualne spotkania).

INAUGURACJA VII ŁÓDZKICH SENIORALIÓW

Inauguracja majowych dni Seniorów odbyła się w dniu 15 maja 2021 roku. Organizatorzy wydarzenia: Urząd Miasta Łodzi, Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosili osoby 60+ do Arturówka na spacer nordic walking połączony z grą terenową - przy trasie spaceru na uczestników czekały punkty z zadaniami do wykonania ( oraz punkt z poczęstunkiem, przy którym mogli pokrzepić się przed kolejnymi wyzwaniami).

Osoby początkujące mogły liczyć na wsparcie doświadczonych ( i lubianych) instruktorów nordic walking, a wszyscy przybyli - na świetnie spędzony czas w pięknym leśnym otoczeniu.

Każdy z uczestników otrzymał zestaw startowy, w którym znajdowały się m.in. krokomierz, płyn do dezynfekcji i wodę. 

2 TYGODNIE WYDARZEŃ ONLINE I W PLENERZE

Wydarzenia przygotowane przez Miasto Łódź oraz partnerów projektu odbywały się w trybie online oraz w plenerze w dniach 15.05 - 29.05.2021. Entuzjaści ruchu na świeżym powietrzu mogli wybierać spośród licznych propozycji spacerów, ćwiczeń, wycieczek rowerowych a nawet warsztatów artystycznych w plenerze.

Dla domatorów zaproponowana została szeroka oferta spotkań i transmisji online, które przybierały różnorodne formy: wykładów, warsztatów, lekcji pokazowych, zajęć sportowych, spotkań tematycznych, spektakli, koncertów i wielu innych. Powyższe wydarzenia odbywały się „wirtualnie” –  w formie nagrań oraz transmisji na żywo w Internecie.

W trakcie trwania „Łódzkich Senioraliów” osoby posiadające Miejską Kartę Seniora, wzorem lat poprzednich, mogły podróżować bezpłatnie komunikacją miejską na terenie miasta.

MUZYCZNY FINAŁ VII ŁODZKICH SENIORALIÓW

Koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który odbył się w dniu 29.05.2021 r. był ukoronowaniem VII edycji Łódzkich Senioraliów.
Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi powstał w marcu 2005 roku z inicjatywy władz rektorskich. Dyrygentem chóru od początku jego istnienia jest ceniona i znana w środowisku dyrygentka, profesor sztuki Anna Domańska, kierownik Zakładu Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Prezesem chóru jest mgr Katarzyna Starosta, asystentem dyrygenta jest mgr Justyna Przytulska, a asystentem akompaniatorem mgr Jakub Czech. Członkami zespołu są studenci Uniwersytetu Medycznego oraz jego absolwenci – pracujący już zawodowo jako lekarze, farmaceuci czy ratownicy medyczni. Dzięki intensywnej pracy, chór ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.

Organizatorzy koncertu: Urząd Miasta Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Patronat medialny: TV Toya, Gazeta Senior

INFORMATOR VII ŁÓDZKIE SENIORALIA - Do pobrania

PATRONAT MEDIALNY


ODDZIAŁ DS. POLITYKI SENIORALNEJ I ZDROWOTNEJ - KONTAKT

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych 
ul. Zachodnia 47, p. 132
Tel.: 42 638 47 30
E-mail: seniorzy@uml.lodz.pl

Kontakt