Bilety i taryfy

Podróż komunikacją miejską to najtańszy, oraz najbardziej ekologiczny sposób podróżowania po mieście. Przy zakupie biletu okresowego, cena jednego dnia podróżowania to tylko ok. 3 zł. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem biletów i przepisami taryfowymi. Życzymy przyjemnej podróży komunikacją miejską.

Nowa taryfa biletów komunikacji miejskiej od 8 października


Dłużej ważne bilety

Ze względu na liczne remonty i inwestycje drogowe:

  • na biletach 20-minutowych można podróżować 40 minut,
  • na 40-minutowych godzinę.

Wydłużone czasy biletów obowiązują do 31 grudnia 2023 r.


W Łodzi na jednym bilecie można podróżować zarówno autobusem, tramwajem jak i pociągami. Wspólne honorowanie biletów daje wygodę i oszczędności wszystkim pasażerom. Sprawdź sam i podróżuj po mieście na jednym bilecie, czym tylko chcesz. 

Wspólne honorowanie biletów to oferta skierowana zarówno do pasażerów komunikacji miejskiej, jak również pasażerów pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i POLREGIO.

Jeśli mamy bilet czasowy lub okresowy z którego korzystamy w MPK, również możemy podróżować bez żadnych dodatkowych opłat pociągami ŁKA i POLREGIO na terenie Łodzi. Graniczne stacje kolejowe to Łódź Radogoszcz Zachód, Łódź Radogoszcz Wschód, Łódź Andrzejów i Łódź Lublinek.

W pociągach honorowane są wszystkie bilety dostępne w komunikacji miejskiej, czyli bilety 20, 40 i 60 minutowe, dobowe, oraz bilety okresowe (migawki). Możemy dowolnie podróżować komunikacją miejską, czy koleją po Łodzi. W przypadku biletów czasowych nasza podróż musi być w czasie trwania ważności biletu.

Jeśli mamy bilet kolejowy, również możemy skorzystać z komunikacji miejskiej bez kupowaniu dodatkowych biletów. Wystarczy, że posiadamy 20, 40 lub 60 minutowy kolejowy bilet strefowy. Honorowane są również bilety miesięczne ŁKA i POLREGIO, oraz bilety kwartalne ŁKA. W przypadku biletów czasowych, tak samo jak w komunikacji miejskiej, liczy się czas ważności biletu.

Kontakt