Bilety i taryfy

Wprowadzeniu nowej organizacji systemu transportu publicznego w Łodzi towarzyszą również ważne zmiany w systemie opłat za korzystanie z łódzkiej komunikacji zbiorowej. Zmianie ulegnie m.in. wygląd biletów, wprowadzone zostaną tańsze migawki dla seniorów i dzieci. Będziemy również testować system opłat tylko  za przejechany dystans (przystanki).

Ze względu na liczne remonty i inwestycje drogowe:

  • na biletach 20-minutowych można podróżować 40 minut,
  • na 40-minutowych godzinę.

Wydłużone czasy biletów będą obowiązywać co najmniej do 31 grudnia 2019 r.


W Łodzi na jednym bilecie można podróżować zarówno autobusem, tramwajem jak i pociągami. Wspólne honorowanie biletów daje wygodę i oszczędności wszystkim pasażerom. Sprawdź sam i podróżuj po mieście na jednym bilecie, czym tylko chcesz. 

Wspólne honorowanie biletów to oferta skierowana zarówno do pasażerów komunikacji miejskiej, jak również pasażerów pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Przewozów Regionalnych.

Jeśli mamy bilet czasowy lub okresowy z którego korzystamy w MPK, również możemy podróżować bez żadnych dodatkowych opłat pociągami ŁKA i Przewozów Regionalnych na terenie Łodzi. Graniczne stacje kolejowe to Łódź Radogoszcz Zachód, Łódź Arturówek, Łódź Andrzejów i Łódź Lublinek.

W pociągach honorowane są wszystkie bilety dostępne w komunikacji miejskiej, czyli bilety 20, 40 i 60 minutowe, dobowe, oraz bilety okresowe (migawki). Możemy dowolnie podróżować komunikacją miejską, czy koleją po Łodzi. W przypadku biletów czasowych nasza podróż musi być w czasie trwania ważności biletu.

Jeśli mamy bilet kolejowy, również możemy skorzystać z komunikacji miejskiej bez kupowaniu dodatkowych biletów. Wystarczy, że posiadamy 20, 40 lub 60 minutowy kolejowy bilet strefowy. Honorowane są również bilety miesięczne ŁKA i PR, oraz bilety kwartalne ŁKA. W przypadku biletów czasowych, tak samo jak w komunikacji miejskiej, liczy się czas ważności biletu.

 

 

Kontakt