Fundacja Kamila Maćkowiaka zorganizowała 3 rezydencje artystyczne na terenie miasta Łodzi:
1. Mateusz Rzeźniczak - aktor filmowy i teatralny. Karierę aktorską zaczął już na drugim roku studiów grając w takich produkcjach serialowych jak "Hotel 52", "Lekarze", "Strażacy", "Aż po sufit", "Powiedz TAK!". Przygodę z filmem rozpoczął z Janem Komasą i jego historycznym obrazem "Miasto 44", następnie zagrał w dyplomie fabularnym pt. "Śpiewający obrusik" Mariusza Grzegorzka, aż 2016 roku wystąpił u boku Bogusława Lindy w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy "Powidoki". Nietuzinkowe role w serialach "Wojenne Dziewczyny", "Niania w wielkim mieście" i "Barwy szczęścia" przyczyniły się do wzrostu popularności. Zawodowo zajmuje się tańcem, w zadaniu bierze udział w podwójnej roli: jako aktor oraz choreograf. Mieszka i pracuje w Warszawie.
2. Michał Floriańczyk - reżyser, producent i operator filmowy, z wykształcenia aktor. W latach 2015-2019 współwłaściciel kanału Youtube, zrzeszającego ponad 500 tys. stałych widzów. Właściciel agencji reklamowej Directsharemedia. Wspołwłaściciel Belgijskiego oddziału Jaaqob. Partner 8. edycji Warsaw-Beijing Forum. Twórca oprawy audiowizualnej dla gali Art of Packaging. Realizował materiały filmowe zarówno do projektów komercyjnych, jak i artystycznych, m.in. oprawę wizualną festiwalu Kino na Granicy. W zadaniu odpowiedzialny za oprawę multimedialną spektaklu. Mieszka i pracuje w Warszawie.
3. Patryk Michalski - performer alternatywny, znany z warszawskich scen klubowych. Występuje pod pseudonimem Zicola Zicola. Na szczególną uwagę zasługuje charyzma, profesjonalizm w doborze repertuaru, choreografia oraz pomysłowe stroje. Jest performerem, który etiudami pantomimiczno- tanecznymi dynamizuje dramaturgię spektaklu, tworząc dodatkową przestrzeń wizualnych znaczeń.
Rezultatem rezydencji było przygotowanie i zaprezentowanie przedstawienia teatralnego „Zombi” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. w "Zombi" poruszony został temat uchodźstwa i jego postrzegania wśród obywateli Europy. Artyści Fundacji Kamila Maćkowiaka oraz artyści-rezydenci wnieśli nowe spojrzenie do tekstu Christiana Lollike'a, aktualizując go o wątki związane z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Częścią procesu twórczego były również konsultacje merytoryczne z historykiem, dr Konradem Kuczarą i psychologiczne z psychoterapeutą, Dorotą Kopias.Z racji na formę spektaklu, inspirowaną stand-upem, artyści mieli okazję skonfrontowania swojej wizji postaci z oczekiwaniami i interpretacjami widzów, którzy byli aktywnymi uczestnikami pokazu. Po spektaklu w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi przeprowadzono panel dyskusyjny, w którym twórcy, osób zaangażowanych w problem uchodźstwa oraz publiczność wzięła udział w dyskusji. Spotkanie prowadziła Eliza Gaust, kulturoznawczyni specjalizująca się w projektach o tematyce antydyskryminacyjnych; panelistami byli: Waldemar Zawodziński - reżyser spektaklu, Michał Pietrzak - aktywista pracujący od wielu lat z emigrantami, który brał udział w akcji pomocy na granicy polsko-białoruskiej oraz Justyna Tomaszewska, odpowiedzialna w Centrum Dialogu za projekt #Empatia. Na spotkaniu zostało także pokazane nagranie, przesłane od tłumacza sztuki "Living Dead" (oryginalny tytuł), Pawła Partyki, który przetłumaczył odpowiedzi od panelistów skierowane do autora, Christiana Lollike'a. Spotkanie zaowocowało wymianą refleksji i przemyśleń na tematy związane ze spektaklem: mowa była zarówno o obecnym kryzysie humanitarnym, ale również o uniwersalnym przesłaniu sztuki.