Aktualności
![100 nowych drzew w parku Nowe Górki. Kasztanowce, dęby, klony, lipy i akacje [ZDJĘCIA]](https://lodz.pl/files/public/_processed_/e/f/csm_nowe-gorki-sadzenie-drzew-6_64e0fdd078.jpeg)
100 nowych drzew w parku Nowe Górki. Kasztanowce, dęby, klony, lipy i akacje [ZDJĘCIA]
Na terenie parku Nowe Górki, nowego zieleńca w Łodzi, przybędzie około 100 młodych drzew. Akcja organizowana jest we współpracy z Centrum Biznesowym Synergia oraz firmą Bobst Polska. więcej
![Uczniowie szkół podstawowych w Łodzi sprzątali miasto. Aż 200 kg śmieci w 2 godziny! [ZDJĘCIA]](https://lodz.pl/files/public/_processed_/3/1/csm_uczniowie-sprzataja-lodz-20-09-2024-7_a983d5ebef.jpg)
Uczniowie szkół podstawowych w Łodzi sprzątali miasto. Aż 200 kg śmieci w 2 godziny! [ZDJĘCIA]
150 uczniów z klas V-VII z trzech szkół podstawowych w Łodzi – SP 174, SP 83 i SP 137 - wzięło udział w akcji „Clean Up the World”, zorganizowanej przez MPO Łódź. W ciągu dwóch godzin młodzi łodzianie… więcej
![Naturalny plac zabaw na Bałutach. Rozkochajmy nasze dzieci w naturze](https://lodz.pl/files/public/_processed_/6/7/csm_naturalny_plac_zabaw4_8bd4cbae2a.jpeg)
Naturalny plac zabaw na Bałutach. Rozkochajmy nasze dzieci w naturze
W ramach Budżetu Obywatelskiego Łódź 2022/2023 u zbiegu ulic Klonowej i Lutomierskiej powstał naturalny plac zabaw dla najmłodszych. To teren usytuowany między trzema blokami mieszkalnymi, a można się… więcej
![Pokochaj Lulkę, kocią sierotkę. Trafiła do schroniska w Łodzi tuż po wakacjach](https://lodz.pl/files/public/_processed_/6/3/csm_lulka-schronisko-w-lodzi_5bfabf5b3c.jpg)
Pokochaj Lulkę, kocią sierotkę. Trafiła do schroniska w Łodzi tuż po wakacjach
Lato i wczesna jesień to niestety wysyp kocich sierotek, które licznie trafiają do schroniska w Łodzi. Jedną z nich jest Lulka. Nie pozwól jej przebywać tam zbyt długo. Zdecydowanie zasługuje na… więcej
![Rowerem do centrum Łodzi! 7 szybkich tras rowerowych z osiedli [MAPY]](https://lodz.pl/files/public/_processed_/a/a/csm_sciezki-rowerowe-trasy-do-centrum-lodzi_08fc020d0b.jpg)
Rowerem do centrum Łodzi! 7 szybkich tras rowerowych z osiedli [MAPY]
Nie trzeba stać w porannych korkach, by dojechać do centrum miasta? Rower może być idealną alternatywą. Dodatkowo podróż do pracy można urozmaicić o trasy przez zrewitalizowane przestrzenie oraz… więcej
![Zaczyna się trudny czas dla jeży. Możesz pomóc im przetrwać!](https://lodz.pl/files/public/_processed_/4/8/csm_hedgehog-in-autumn-in-the-forest-close-up-2023-11-27-05-09-33-utc_def7c737ad.jpg)
Zaczyna się trudny czas dla jeży. Możesz pomóc im przetrwać!
Od września do listopada jeże przygotowują się do hibernacji. Moszczą swoje gniazda trawą, intensywniej żerują i kiedy zrobi się chłodniej, zapadną w zimowy sen. Jeśli mamy ogród, możemy stworzyć dla… więcej
![Rowerem i spacerem po Łodzi. Centrum miasta dostępne dla każdego uczestnika ruchu [ZDJĘCIA]](https://lodz.pl/files/public/_processed_/b/d/csm_rowerem_po_lodzi_8ffd692c82.jpg)
Rowerem i spacerem po Łodzi. Centrum miasta dostępne dla każdego uczestnika ruchu [ZDJĘCIA]
Na przestrzeni ostatnich lat Łódź zmienia się nie do poznania. Nowa, zielona przestrzeń w centrum miasta, skróty dla pieszych i rowerzystów, kolejne woonerfy, drogi rowerowe czy szerokie chodniki.… więcej
![Park im. Tadeusza Rejtana w Łodzi. Klimatyczne miejsce w centrum miasta [ZDJĘCIA]](https://lodz.pl/files/public/_processed_/4/9/csm_rejtan_lodz_423e7b79fe.jpg)
Park im. Tadeusza Rejtana w Łodzi. Klimatyczne miejsce w centrum miasta [ZDJĘCIA]
Park im. Tadeusza Rejtana w Łodzi to nie tylko bujna przyroda i lekko mroczny klimat. Miejsce to wyróżnia niezwykła historia. Jeszcze w latach 80. XX wieku znajdował się tu cmentarz… więcej
![„Sadzimy rośliny cebulowe” w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. Weź udział w warsztatach](https://lodz.pl/files/public/_processed_/2/a/csm_ogrod-botaniczny-w-lodzi-tulipany_6feeab7ba8.jpg)
„Sadzimy rośliny cebulowe” w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. Weź udział w warsztatach
W czwartek, 19 września w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi odbędą się warsztaty „Sadzimy rośliny cebulowe”. Udział w warsztatach jest możliwy po zgłoszeniu chęci uczestnictwa. więcej
![10 sekretów Lasu Łagiewnickiego. "Stonehenge", dawne okopy, miejsce uzdrowień [ZDJĘCIA]](https://lodz.pl/files/public/_processed_/9/9/csm_lagiewniki-las-sekrety_4249921903.jpg)
10 sekretów Lasu Łagiewnickiego. "Stonehenge", dawne okopy, miejsce uzdrowień [ZDJĘCIA]
Las Łagiewnicki jest jednym z największych lasów miejskich w Europie - nic dziwnego, że na jego terenie znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które pamiętają niejedną historię. Dziś zabieramy Was w… więcej
![Coraz więcej ogrodów przy przedszkolach w Łodzi. To świetny sposób na naukę! [ZDJĘCIA]](https://lodz.pl/files/public/_processed_/4/a/csm_przedszkole-miejskie-105-szamotulska-2_1fc64ae787.jpeg)
Coraz więcej ogrodów przy przedszkolach w Łodzi. To świetny sposób na naukę! [ZDJĘCIA]
Przy przedszkolach w Łodzi funkcjonuje coraz więcej ogródków społecznych. Daje to możliwość prowadzenia interesujących zajęć na świeżym powietrzu, co dla dzieci jest nie lada atrakcją. Obserwacja… więcej
![Ponad 40 nowych drzew na Piotrkowskiej. To dzięki współpracy Miasta z firmami z Łodzi! [ZDJĘCIA]](https://lodz.pl/files/public/_processed_/7/1/csm_piotrkowska-drzewa-1_5483c652bf.jpg)
Ponad 40 nowych drzew na Piotrkowskiej. To dzięki współpracy Miasta z firmami z Łodzi! [ZDJĘCIA]
Wkrótce przy ul. Piotrkowskiej, na odcinku pomiędzy pl. Wolności a ul. Moniuszki, przybędzie ponad 40 drzew. Główna ulica w Łodzi będzie jeszcze piękniejsza dzięki współpracy Miasta i biznesu. więcej