Edukacja zdrowotna dla młodzieży
W odpowiedzi na potrzeby naszych nastoletnich pacjentów, a raczej w poszukiwaniu odpowiedzi na to jak im pomóc w wejściu w dorosłość bez obciążających niepotrzebnie dolegliwości DERMOKLINIKA CENTRUM MEDYCZNE przygotowała filmy edukacyjne dedykowane dla tej grupy społecznej. O wyborze ich tematyki zadecydowała częstotliwość problemów z jakimi zgłaszają się pacjenci w wielu około licealnym, a także chęć chronienia ich przez potencjalnymi czynnikami ryzyka, na które z pewnością natrafią w tym wieku.
„Pierwszy filmów dotyczy FOTOPROTEKCJI. Mimo wielu kampanii społecznych skierowanych do dorosłych, młodzież wciąż nie jest wystarczająco poinformowana o możliwych skutkach nadmiernej ekspozycji na UV. Fotostarzenie, zmiany pigmentacyjne, coraz częściej notowana częstotliwość występowania nowotworów skóry – to tematy, które w przyjazny i zrozumiały sposób chcemy im przybliżyć. Naszym celem jest sprowokowanie prozdrowotnych zachowań, takich jak stosowanie kosmetyków z filtrami UV przez cały rok, noszenie okularów i okryć głowy oraz profilaktyczne badania znamion, wszystkie te elementy, chociaż wydawać się to może nieoczywiste, mogą uratować życie.”
„Kolejny film dotyczy problemu, który dotyka niemal każdego nastolatka TRĄDZIKU. Jest ich wiele rodzajów i stadiów zaawansowania. Nie wszystkie wymagają konsultacji ze specjalistą, ale warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić, jakich kosmetyków używać, żeby sobie nie zaszkodzić i kiedy skorzystać z pomocy dermatologa lub współpracującego z nim kosmetologa. W obu tych krótkich produkcjach profesor Aleksandra Lesiak w bardzo przystępnej formie tłumaczy najbardziej zawiłe kwestie w najbardziej zrozumiały sposób.”
„Trzeci film opowiada o CHOROBACH WENERYCZNYCH. Młodzi ludzi coraz wcześniej rozpoczynają aktywność seksualną, w związku z tym jak najwcześniej powinniśmy informować ich o potencjalnym ryzyku wystąpienia wielu możliwych tego konsekwencji. W przyjazny i bardzo zrozumiały sposób profesor Joanna Narbutt mówi, na czym to ryzyko tak naprawdę polega i jak sobie radzić w sytuacji, gdy do takiego ryzykownego zachowania już niestety doszło.”