Teatr Piccolo


Teatr Piccolo powstał w 1992 roku z inicjatywy doświadczonych aktorów – Anny i Włodzimierza Wdowiaków. Być może to jedyny teatr prywatny dla dzieci w kraju, mogący pochwalić się takim stażem.

24 marca, godz. 12:30 i 27 marca godz. 9:30
"Zakochany Miś"

Losy niezdarnego misia, który w dniu urodzin orientuje się, że jego przyjaciele zapomnieli o jego święcie. Czeka go jednak niemała niespodzianka… Ciepłe, pełne humoru i barwnych postaci przedstawienie oparte na przygodach najbardziej znanego polskiego misia.
Spektakl teatralny w dwóch aktach.
Czas trwania: ok. 75 min. (wraz z przerwą)
Przedstawienie adresowane do widzów w wieku ok 4-11 lat.

15, 16, 17, 18 i 19 kwietnia
"Ławeczka Tuwmina" - premiera 14 kwietnia o godz. 12:30

To wyjątkowa teatralna podróż do serca Łodzi, która odkrywa przed młodymi widzami magiczny świat poezji Juliana Tuwima. Spektakl, dedykowany dzieciom w wieku 6–11 lat, łączy edukację z rozrywką, zapewniając niezapomniane wrażenia estetyczne i intelektualne.
Główna bohaterka, pełna zapału dziennikarka, przybywa na ulicę Piotrkowską w Łodzi, aby odkryć tajemnice miasta związane z Tuwimem. Spotyka ona pustą ławeczkę poety, która staje się bramą do niesamowitej przygody w krainie literatury. W trakcie spektaklu, młodzi odbiorcy poznają najsłynniejsze wiersze poety, takie jak "Lokomotywa" czy "Ptasie radio", które są prezentowane w intrygujący i interaktywny sposób przez postacie będące
żywymi reprezentacjami poezji.
Spektakl stawia na oryginalną scenografię, muzykę i efekty świetlne, tworząc na scenie niezwykły świat, w którym literatura łączy się z teatrem. Dzięki temu dzieci nie tylko słuchają wierszy, ale przeżywają je, uczestnicząc aktywnie w przedstawieniu. "Ławeczka Tuwima" uczy, bawi i inspiruje, zachęcając do odkrywania własnych talentów i
zainteresowań.
Podsumowując, "Ławeczka Tuwima" to magiczna podróż, która zapadnie w pamięci dzieci jako niezwykłe doświadczenie literackie, pełne barw, dźwięku i emocji. To spektakl, który otwiera przed młodymi widzami drzwi do świata wyobraźni i literatury, ucząc ich jednocześnie, że poezja to nieodłączny element ich codzienności.


Więcej informacji: teatrpiccolo.pl
Teatr Piccolo, ul. Tuwima 34

Kontakt