Opłaty i podatki

Podatki - ważne informacje

Doręczanie decyzji podatkowych w roku 2022

Decyzje wymiarowe na 2022 r. dotyczące podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego i łącznego zobowiązania pieniężnego będą doręczane za pośrednictwem Poczty Polskiej (za potwierdzeniem odbioru) do 15 marca 2022 r. 

W przypadku, gdy nie odebrali Państwo decyzji z Poczty Polskiej, pomimo podwójnego awizowania, korespondencja została zwrócona do Urzędu i traktowana jest zgodnie
z przepisami jako doręczona. 

Niezależnie od wskazanego w tych decyzjach terminu płatności rat (np. 15 marca 2022 r., 15 maja 2022 r.), w przypadku doręczenia decyzji po tych terminach, podatnik ma 14 dni od dnia doręczenia decyzji na zapłatę podatku.

W każdej decyzji podatkowej na rok 2022 znajduje się NOWY INDYWIDUALNY RACHUNEK BANKOWY.


Od 1 stycznia 2022 r. obsługę bankową łódzkiego magistratu przejmuje Bank Pekao SA. 

Spowodowało to zmianę numerów wszystkich kont bankowych Urzędu Miasta Łodzi oraz wszelkich miejskich jednostek organizacyjnych.

Najważniejsze nowe numery rachunków bankowych

Od 17 stycznia działają placówki Banku Pekao SA w siedzibach Wydziału Finansowego UMŁ (ul. Sienkiewicza 5) oraz Wydziału Spraw Obywatelskich i Komunikacji UMŁ (ul. Smugowa 26a).

Wpłat na nowe rachunki bankowe można dokonywać tak jak dotychczas:

 1. przelewem (także internetowym),
 2. osobiście w każdym urzędzie pocztowym lub w dowolnym banku.
 3. Bez prowizji bankowej opłaty można wnosić w oddziałach Banku Pekao SA (al. Kościuszki 63, ul. Aleksandrowska 38, ul. Sacharowa 10/12, ul. Sienkiewicza 85/87, ul. Piotrkowska 76, ul. Piotrkowska 288, al. Wyszyńskiego 63, ul. Kurczaki 12g, al. Grzegorza Palki 5, ul. Łagiewnicka 118),
 4. a od 1 lutego również w jego Opłatomatach, które będą dostępne w następujących lokalizacjach:
  • przy ul. Sienkiewicza 5 (Wydział Finansowy UMŁ)
  • przy ul. Smugowej 26a (Wydział Spraw Obywatelskich i Komunikacji UMŁ)
  • przy ul. Zachodniej 47 (Wydział Księgowości UMŁ)
  • przy ul. Piotrkowskiej 110 (pasaż im. Schillera)
  • przy al. Piłsudskiego 100 (Urząd Stanu Cywilnego)

Rachunek GETIN Noble Bank S.A. zostanie zamknięty z dniem 31.03.2022 r. - wpłaty dokonywane po tym terminie nie zostaną przekazane do Urzędu Miasta Łodzi.

Umów się na wizytę w Urzędzie

W związku z rozwojem epidemii Urząd Miasta Łodzi wprowadza do odwołania ograniczenia w wykonywaniu zadań o charakterze publicznym (w tym również w zakresie podatków i opłat) polegające m.in. na konieczności umówienia przez interesanta terminu spotkania w UMŁ. 

Link do umawiania wizyt w Wydziale Finansowym: https://wizyty.uml.lodz.pl/

Kontakt