Kampanie zewnętrzne o tematyce zdrowotnej

Kampania społeczna „NA GWAŁT”

Niezależnie od wieku, płci, wyznania, rasy, wykształcenia, preferencji seksualnych, ofiarą gwałtu może zostać każdy.

Gwałt nie kończy się nigdy, bo jego skutki zostają na całe życie.

Fundacja Pomocy Ofiarom Przestępstw poprzez kampanię chce mówić o ochronie ofiar gwałtów. Tematyka gwałtu, jego ofiar, sprawców, ochrony i pomocy ofiarom, prawa i prawa karnego to obszary, wokół których powstaje mnóstwo stereotypów, a te z kolei związane są dużym poziomem niewiedzy naszego społeczeństwa.  

Rocznie zgłaszanych jest ok. tysiąca gwałtów, a wielokrotnie więcej pozostaje nieodnotowanych: ze wstydu, lęku przed reakcją otoczenia, kontaktem z policją, prokuraturą, sądem. Osoba pokrzywdzona często cierpi podwójnie: z powodu doznanej krzywdy, a także z obawy przed konsekwencjami zgłoszenia gwałtu organom ścigania. Często też z tego powodu nie zgłasza się po pomoc do lekarza czy terapeuty, bojąc się, że to oni zgłoszą ten fakt na policję.

Fundacja Pomocy Ofiarom Przestępstw kończy opracowanie projektu ustawy o postępowaniu w przypadku niektórych przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, zgodnie z którą ma powstać system kompleksowego wsparcia dla ofiar, koordynujący działania poszczególnych służb: medycznych, policyjnych, prokuratorskich i sądowych, dotychczas nie połączonych ze sobą.

Kampania „Na gwałt” jest też wołaniem o reagowanie, o niebycie obojętnym, kiedy widzimy krzywdę drugiego człowieka. Nasze milczenie to przyzwolenie. Pamiętajmy o tym – oprócz zmian systemowych potrzebujemy wsparcia dla ofiar i solidarności z nimi.

LINKI:

STRONA WWW.NAGWALT.ORG

FACEBOOK 

SEMINARIUM

SPOT

Fundacja Pomocy Ofiarom Przestępstw powstała w 1985 r. Jej misją jest poprawa sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwami. Osoby te stanowią w polskim społeczeństwie jedną z grup, której potrzeby nie są zabezpieczane należycie i zgodnie ze standardami Unii Europejskiej. Fundatorem Fundacji jest Wolters Kluwer Polska.

Kampanię patronatem honorowym objęli Rzeczniczka Praw Dziecka oraz Prezydent miasta stołecznego Warszawy. Patronatu medialnego udzielili Onet oraz prawo.pl. Partnerami kampanii są JajkoFilm oraz SterotypStudio.

Bezpłatny Program Profilaktyki Nowotworów Skóry - Czerniak - to widzę!

„Czerniak - to widzę!”  - to program profilaktyki nowotworów skóry ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka złośliwego realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany w współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Program skierowany do osób w wieku 18-64 lat mieszkających/pracujących/uczących się w Łodzi lub powiatach: pabianickim, łaskim, zduńskowolskim i sieradzkim.

Program realizowany będzie od czerwca 2022 roku do września 2023 roku.

W ramach projektu pacjenci mają zapewnioną:

- bezpłatna profesjonalną konsultację dermatologiczną,

- bezpłatne badanie dermatoskopem / wideodermatoskopem przeprowadzane przez lekarza dermatologa,

- udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych,

- kremy z filtrem UV SPF 50 + oraz broszurę edukacyjną.

Zapisy:

- osobiście w Biurze Projektu: Przychodnia Artmedis Łódż ul. Kusocińskiego 61 pokój nr 14

- telefonicznie pod numerem 789 042 009

- mailowo projektunia@artmedis.com.pl

Więcej szczegółów znajduje się na stronach: www.czerniaktowidze.com i www.artmedis.com.pl

ZAPRASZAMY, ZADBAJ O SIEBIE ZDROWIE!!!

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

ODPOWIEDŹ MASZ WE KRWI

Dbam o świat i siebie - decyzje młodych ludzi o małżeństwie, rodzinie i potomstwie

Ciąża bez alkoholu. Ogólnopolska kampania edukacyjna.

Kontakt