Ponadosiedlowe

BO 2021/2022 Ponadosiedlowe

L061 - Artystyczna EKOstrefa - miejsce relaksu wśród zieleni i czystego powietrza w Centrum Twórczości Lutnia.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Tereny zielone i ochrona środowiska
OPIS PROJEKTU: Projekt Artystyczna EKOstrefa skierowany jest do lokalnej społeczności. Jego zadaniem ma być pobudzenie aktywności i integracja mieszkańców w różnych dziedzinach życia. Jednak nadrzędną motywacją do działania będzie edukacja proekologiczna zwiększająca poczucie współodpowiedzialności za środowisko i podnoszenie świadomości ekologicznej. Artystyczna EKOstrefa zlokalizowana w Centrum Twórczości LUTNIA ma stać się miejscem spotkań i odpoczynku, gdzie mieszkańcy będą mogli ze swoimi przyjaciółmi, sąsiadami i znajomymi nie tylko spędzić czas w przyjaznym ekologicznie miejscu - wypełnionym roślinnością, ale także zaprezentować swoje pasje i talenty. Sztuka będzie tu obecna w wielu formach: mini koncerty, prezentacja własnej twórczości poetyckiej, spotkania z malarstwem, mini wystawy fotograficzne, prezentacja rękodzieła. Artystyczna EKOstrefa zostanie przygotowana w pomieszczeniu sąsiadującym z Patio – letnią strefą relaksu, znajdującą się w CT LUTNIA. Patio i nową przestrzeń dzieli tylko przeszklona ściana. Latem jest to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców, którzy spędzają tam swój wolny czas, czytając książki, podziwiając hortensje, róże, lilie, lawendę. Natomiast Artystyczna EKOstrefa stanowić będzie ogród zimowy, który będzie uzupełnieniem letniej strefy tlenu. Korzystanie z Artystycznej EKOstrefy będzie bezpłatne. Artystyczna EKOstrefa rozpocznie swoją działalność po odpowiednim zaaranżowaniu pomieszczenia, tak aby było to miejsce przyjazne ekologicznie, pozwalające oddychać czystym powietrzem, a pomogą nam w tym starannie dobrane rośliny o właściwościach filtrujących powietrze. Na ścianach zostaną powieszone panele wypełnione chrobotkiem reniferowym, które będą pełniły funkcję naturalnego filtra powietrza – pochłaniając toksyny i oczyszczając powietrze z cząstek kurzu. Dodatkowo pełnić będą funkcję poprawiającą akustykę w pomieszczeniu. Zakupione zostaną rośliny doniczkowe oczyszczające i nawilżające powietrze, między innymi: sansewieria gwinejska, paprocie, figowiec Benjamina, skrzydłokwiat, zielistka, bluszcz pospolity.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: ŁÓDŹ-BAŁUTY; Osiedle: Teofilów-Wielkopolska; Numer działki: 48/171; Id działki: 106102_9.0043.48/171
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L062 - Otoczmy skrzydłokwiatem najmłodszych -Miejskie Przedszkola w Łodzi (140 placówek).
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Tereny zielone i ochrona środowiska
OPIS PROJEKTU: Zakup skrzydłokwiatów dla przedszkoli do oczyszczania powietrza wewnątrz budynków. Umieszczenie roślin poza zasięgiem bezpośrednim dzieci, aby uniemożliwić bezpośredni kontakt ze skórą. Skrzydłokwiat pochłania zarodniki pleśni oraz szkodliwe promieniowanie wydzielane przez urządzenia elektryczne i elektroniczne. Skrzydłokwiat w procesie fotosyntezy pobiera i rozkłada szkodliwe substancje z otoczenia. Dodatkowo, nawilża powietrze i przetwarza dwutlenek węgla w tlen. Badania przeprowadzone przez NASA udowodniły, że skrzydłokwiat pochłania niebezpieczne związki takie jak: formaldehyd, benzen, ksylen, trichloroeten, tlenek węgla (czad). Roślina stanowi elegancką ozdobę wnętrz, a dodatkowo zapewnia nam czyste, odpowiednio nawilżone powietrze, które w obecnych czasach jest na wagę złota. Roślina usuwa również z powietrza alkohol (znajdujący się np. w perfumach czy środkach do dezynfekcji). Wszystkie odmiany skrzydłokwiatu są zielone przez cały rok. Mają wąskie liście, które osiągają długość nawet do 30 centymetrów. Kwiaty wydzielają przyjemny, intensywny zapach. Dotyczy zakupu 1400 szt. roślin po 10 szt. na jedną placówkę przedszkolną Miejską.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: nie dotyczy
DODATKOWE LOKALIZACJE: nie dotyczy
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: NEGATYWNA
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L063 - Wiemy czym oddychamy.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Tereny zielone i ochrona środowiska
OPIS PROJEKTU: Przestrzeń publiczna na terenie Miasta Łodzi - 36 słupków wymagających przyłącza elektrycznego 230 v, zlokalizowanych przy instytucjach/ budynkach użyteczności publicznej. EkoSłupek jest zaawansowanym urządzeniem do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych oraz w miejscu pracy. Został wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie wyników bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych, jak również innych zanieczyszczeń, przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza. Mieszkańcy miasta będą mogli uzyskać informację o jakości powietrza poprzez obserwację koloru ekosłupka w trakcie drogi do pracy, codziennych spacerów itp.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: Przykładowa lokalizacja: S6-335/5
DODATKOWE LOKALIZACJE: Przykładowe lokalizacje: 125/4 (S-1), 41/25 (S-7), 315/44 (B-46), 50/13 (G-38), 782/33 (G-27), 42/70 (P-16), 281/1 (S-2), 126/6 (W-25), 41/7 (P-16), 65/28 (P-29), 187/6 (S-6), 390/1 (P-9), 140/6 (P-20), 39/33 (W-22), 324/44 (W-24), 13/62 (P-17), 123/35 (P-26), 325/37 (G-1), 20/4 (G-3), 26/33 (B-52), 41/54 (B-27), 83/12 (G-12), 41/13 (P-28), 455/4 (S-6), 1/35 (B-48), 815/1 (B-23), 179/8 (S-2), 16/12 (S-4), 480/12 (S-1), 280/8 (S-6), 235/27 (S-6), 231/11 (B-44), 227/12 (B-47), 178 (P-19), 66/3 (G-3), 25/4 (S-3), 473/50 (S-6), 815/1 (B-23).
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L064 - MECHOFILTR - instalacja zielonego billboardu filtrującego powietrze w walce ze smogiem.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Tereny zielone i ochrona środowiska
OPIS PROJEKTU: To rozwiązanie niezwykle proste i skuteczne – panel wypełniony mchem, ustawiony w tych miejscach w mieście, gdzie narażenie na smog jest największe. Taki panel przypomina większy billboard: ma wymiary 4×3 m, ale jego moc jest nieoceniona. Przyciąga pył i zanieczyszczenia niczym magnez, a następnie szybko i skutecznie neutralizuje je. Panel porośnięty mchem wyposażony jest w wewnętrzny system kontroli stanu rośliny: w razie potrzeby nawadnia i odżywia go. Konstrukcja nie wymaga więc kontroli i ingerencji człowieka! Panel o powierzchni zaledwie kilkunastu metrów kwadratowych, ma wydajność w oczyszczaniu powietrza porównywalną do… 275 drzew! Można więc śmiało powiedzieć, że jeden panel zastępuje pod tym względem z powodzeniem średniej wielkości las, zajmując jedynie około 1 % powierzchni, jakiej ten by potrzebował. Wydaje się więc, że w niedalekiej przyszłości podobne panele zobaczyć będzie można w niemal każdym mieście, borykającym się z problemem smogu.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: ŁÓDŹ-ŚRÓDMIEŚCIE; Osiedle: Katedralna; Numer działki: 42/58; Id działki: 106105_9.0007.42/58
DODATKOWE LOKALIZACJE: Ewentualne lokalizacje (alternatywne) w obrębie wjazdów i wyjazdów do/z tunelu WZ
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L065 - DRON DLA GRUPY POSZUKIWAWCZEJ.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Infrastruktura komunalna i bezpieczeństwo
OPIS PROJEKTU: Zakup profesjonalnego DRONA do prowadzenia akcji poszukiwawczych, zagrożeń miejscowych i usuwania skutków klęsk żywiołowych. Dron wyposażony w: kamerę światła widzialnego z zoomem optycznym i wysoką rozdzielczością, profesjonalną kamerę termowizyjną, zestawy baterii umożliwiające długotrwałe prowadzenie akcji ratowniczej, szkolenie i ubezpieczenie dla ratowników. Wyposażenie jednostki w drona z kamerą termowizyjną zwiększy skuteczność poszukiwań i bezpieczeństwo ratowników. Umożliwi szybkie i bezpieczne przeszukiwanie dużych, trudno dostępnych lub niebezpiecznych obszarów.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: ŁÓDŹ-GÓRNA; Osiedle: Wiskitno; Numer działki: 17/14; Id działki: 106103_9.0031.17/14
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 150000
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L066 - Łódzki turniej E-sportowy w Warzone i Fortnite.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Sport i rekreacja
OPIS PROJEKTU: Projekt przewiduje zorganizowanie ogólnomiejskiego turnieju E- sportowego w dwie bardzo popularne gry battle royal pod tytułem Fortnite i Call of Duty Warzone. Zadanie miejskie kierowane jest szczególnie do osób młodych, jednak nie zamierzamy tu dyskwalifikować innych grup wiekowych. Praktycznie każdy w domowym zaciszu będzie mógł przeżyć ogromne emocje i wziąć udział w wielkim turnieju. Pomysł ten narodził się z racji wprowadzanych obostrzeń i ciągłego odwoływania zwykłych turniejów offlineowych. Dlatego wychodzimy z inicjatywą, która jest w stanie pogodzić wielkie emocje z praktycznym podejściem, ponieważ żaden uczestnik nie będzie musiał opuszczać własnego zacisza domowego. Eliminacje będą obywały się poprzez specjalną stronę dwutorowo, z obydwu gier jednocześnie. Eliminacje będą odbywały się według specjalnego systemu rankingowego, dwa tygodnie przed głównym turniejem, który będzie transmitowany na żywo w social mediach i na platformie YouTube. Turniej będzie się się odbywał w 100% zdalnie, bez widowni do dnia głównych rozgrywek, gdzie transmisji będzie towarzyszył komentarz profesjonalnego speakera, jak również całość będzie nadawana ze specjalnie przygotowanego pod ten event studia. Dla uczestników przewidziane są wspaniałe nagrody. Dla pierwszych miejsc przewidziane są wydajne i prestiżowe laptopy, dla drugich miejsc przewidujemy nagrody rzędu ekskluzywnych słuchawek i myszek, natomiast za trzecie miejsce uczestnicy turnieju dostaną podkładki gamingowe wraz z myszkami. Kosztorys takich zawodów przewidziany jest wraz z przeprowadzeniem eliminacji, nagrodami i organizacją turnieju wraz z cyber ochroną całego przedsięwzięcia. Dodatkowo główne mecze finałowe będą transmitowane na żywo dla wszystkich chętnych chcących wspierać i dopingować swoich znajomych w tych wspaniałych zawodach.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: całe miasto
DODATKOWE LOKALIZACJE: Projekt obejmuje obszar całego miasta
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: NEGATYWNA
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L067 - Przenieś swój biznes do sieci!!! Pomostowa pomoc edukacyjna dla przedsiębiorców w dobie pandemii COVID 19.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Inne
OPIS PROJEKTU: Projekt z założenia ma za zadanie pomagać obecnym, jak i przyszłym przedsiębiorcom. Przewiduję zorganizowanie 17 profesjonalnych webinarów online, odbywających się dwa razy w tyg., z myślą o rozwoju przedsiębiorczości i konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw. Wszystkie spotkania będą dostępne dla mieszkańców miasta za darmo, aby jeszcze bardziej rozszerzyć zasięg działania projektu. Dodatkowo, idea ta ma za zadanie pomóc przedsiębiorcom, a nie uszczuplać ich o kolejny kapitał. Webinary będą odbywać się na platformach specjalnie do tego przeznaczonych, na zasadzie otwartego streamu. Dzięki temu ominiemy ograniczenia ilościowe użytkowników poszczególnych programów konferencyjnych. Będzie to również ułatwienie ,ponieważ dzięki odbywającym się spotkaniom na popularnych portalach społecznościowych, nikt nie będzie zmuszany do pobierania nowych programów przeznaczonych tylko i wyłącznie do konferencji. Idąc dalej, każdy będzie mógł wejść na spotkanie z każdego rodzaju urządzenia typu: telefon komórkowy, tablet, laptop czy komputer stacjonarny. Jest to priorytet tego projektu ogólna dostępność i łatwość w dołączeniu, a dzięki zastosowaniu takich technologii będzie to niezwykle proste do zrealizowania. Idąc dalej, webinary będą podzielone na 6 głównych tematów, które będą przerabiane na 2 lub 3 spotkaniach teoretycznych, jak i praktycznych. Moim zdaniem, zagłębiając się w potrzeby obecnego przedsiębiorcy widzę, iż na spotkaniach powinny być poruszone tematy z zakresu: E- commerce (3 spotkania), Social Marketing (3 spotkania), Branding Marki Online (3 spotkania), SEO (3 spotkania), Narzędzia marketingowe (3 spotkania), Employer Branding (2 spotkania). Są to zagadnienia, w których nowi, jak również doświadczeni przedsiębiorcy mają problemy. Dokonując analizy rynku i sprawdzając oferty, koszt takiego projektu oscyluje w granicach 85 tys złotych za cały cykl szkoleń. Są oczywiście dostępne wariacje jednak trzeba liczyć, iż nad jednym streamem pracuje około 4/5 wykwalifikowanych osób typu: operator kamery, oświetleniowiec, specjalista z danej branży marketingowej, osoba dbająca nad płynnością transmisji i obsługą czatu, jak również elektryk zajmujący się podłączeniem całego osprzętu, aby uniknąć zwarcia podczas transmisji.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: całe miasto
DODATKOWE LOKALIZACJE: Projekt obejmuje swoim obszarem całe miasto
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: NEGATYWNA
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L068 - Zielone patio. Tereny przy Szkole Podstawowej nr 162, ul. Powszechna 15, 93-321 Łódź.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Tereny zielone i ochrona środowiska
OPIS PROJEKTU: Projekt zakłada rearanżację otwartego patio przy SP 162, celem udostępnienia go uczniom i społeczności lokalnej na potrzeby rekreacji. Obecnie teren ten pełni funkcję przyszkolnego parkingu, a chcemy, aby stał się zielonym zakątkiem z ławeczkami, miejscami do gry w ping-ponga, szachy, czy piknikowania. Planujemy założyć trawniki, obsadzić teren drzewami, krzewami, tworząc zacienione miejsca do odpoczynku, ale też nauki w ciepłe dni. Będąc świadomymi obecnych zagrożeń dla środowiska, wyposażymy patio w domki i poidełka dla owadów, uwrażliwiając tym samym młodzież i mieszkańców Łodzi na potrzeby tych najmniejszych. "Zielone patio" stanowiłoby dopełnienie już istniejących, ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych, będzie mogło być wykorzystywane podczas imprez i wydarzeń integrujących społeczność lokalną.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: ŁÓDŹ-GÓRNA; Osiedle: Chojny; Numer działki: 280/1; Id działki: 106103_9.0029.280/1
DODATKOWE LOKALIZACJE: Patio obejmuje również działki numer: 254, 256, 282, 284/1.
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
OPINIA RADY OSIEDLA: POZYTYWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 590285
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L069 - Woonerf na ul. Anstadta
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Infrastruktura komunalna i bezpieczeństwo
OPIS PROJEKTU: Przebudowa ul. Anstadta na woonerf, z zastosowaniem rozwiązań możliwych do realizacji w kwocie 2 mln złotych, w tym S-owanie toru jazdy i nowe nasadzenia drzew.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: ŁÓDŹ-ŚRÓDMIEŚCIE; Osiedle: Śródmieście-Wschód; Numer działki: 12/1; Id działki: 106105_9.0002.12/1
ANALIZA FORMALNA: NIEPOPRAWNA
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L070 - Chodź pomaluj mój świat
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Inne
OPIS PROJEKTU: Chodź pomaluj mój świat to projekt skierowany do całego miasta. Staramy się mieć jak najwięcej drzew czy murali. Niestety większość nowych konstrukcji to czysty beton. Oczywiście jest to bardzo modne, ale smutne. Stajnia jednorozcow to meijsce, które nie tylko tam jest kolorowe, ale i w okolicy. Czemuby na "ścianach" tunelu od Piłsudskiego nie zrobić napisu "witaj w Łodzi " i pomalować tego na kolory Łodzi? Miejsc z wolną przestrzenią betonową jest mase. Pokolorujmy wspólnie nasze miasto!
ANALIZA FORMALNA: NIEPOPRAWNA
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L071 - Bezpieczne lato na Stawach Janach ze Strażą Miejską, Łódź-Górna.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Infrastruktura komunalna i bezpieczeństwo
OPIS PROJEKTU: Zadaniem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, jak i przyjezdnym z różnych stron miasta, poprzez dodatkowe patrole Straży Miejskiej Łódź Górna w weekendy i święta w okresie od 1.05.2022 r. do 30.09.2022 r. na Stawach Jana.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: Stawy Jana
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 35519
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L072 - "Wesoły i bezpieczny plac zabaw" Szkoła Podstawowa nr 55 im. Eugeniusza Lokajskiego ul. Mackiewicza 9, 91-349 Łódź
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Sport i rekreacja
OPIS PROJEKTU: W ramach realizacji zadania planowana jest rewitalizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 55. Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa i funkcjonalności placu zabaw. Obecny ogólnodostępny plac zabaw z racji swojego wieku i częstotliwości użytkowania wymaga odnowienia. W ramach remontu przewiduje się demontaż, wywóz i utylizację starej nawierzchni, korytowanie oraz wykonanie nowej podbudowy. Wykonanie wylewki betonowej z zachowaniem spadków odwadniających. Zakup i montaż nowej nawierzchni SBR, ponieważ obecna nawierzchnia jest w bardzo złym stanie technicznym. Malowanie części wytartych i popisanych urządzeń zabawowych. Uzupełnienie brakujących nitów przy ślizgu, dokręcenie połączeń lin ze słupkami, wymianę przetartych lin w "Zestawie dużym" w wejściu wraz z łącznikami oraz przy kocim grzbiecie.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: ŁÓDŹ-BAŁUTY; Osiedle: Bałuty-Centrum; Numer działki: 147/2; Id działki: 106102_9.0028.147/2
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 682000
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L073 - Aktywny senior - zdrowy senior, Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora (CZAS) przy ul. Libelta 16.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Zdrowie i pomoc społeczna
OPIS PROJEKTU: Projekt jest odpowiedzią na najważniejsze problemy spowodowane przez pandemię COVID-19, czyli ograniczenie aktywności, brak możliwość uczestnictwa w życiu społecznym, utrudnienie czy wręcz uniemożliwienie przez dłuższy czas kontaktu z innymi osobami. Czynniki te w szczególności dotknęły osoby w wieku senioralnym i negatywnie wpłynęły na ich stan zdrowia, zarówno obniżenie sprawności intelektualnej jak i fizycznej. Mając na uwadze dobro mieszkańców naszego miasta, Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" w Łodzi proponuje kompleksowy projekt, mający na celu integrację osób starszych poprzez warsztaty ruchowe oraz inne zajęcia ogólnorozwojowe wpływające na sprawność ruchową łódzkich seniorów. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów. Naczelną ideą wszystkich działań, jest dostosowanie ich do możliwości i potrzeb osób w wieku senioralnym. Ważnym elementem projektu, jest jego ogólnodostępność dla wszystkich mieszkańców Łodzi.
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 60000
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L074 - ODPORNOŚĆ NA PIĄTKĘ! PAKIET 5 BADAŃ LABORATORYJNYCH W DOBIE KORONAWIRUSA.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Zdrowie i pomoc społeczna
OPIS PROJEKTU: W dobie pandemii koronawirusa warto sprawdzić 1. Przeciw-ciała anty COVID 19 - pacjent sprawdza czy przechorował koronawirusa lub jaki ma poziom przeciwciał po szczepieniu. 2. Wit. D3 - niedobór wiąże się z chorobami autoimmunologicznymi, nowotworami, infekcjami oraz osteoporozą. 3. Żelazo niedobór - powoduje niedokrwistość i większe narażenie na infekcję. 4. CRP (białko ostrej fazy) pokazuje czy w organizmie rozwija się stan zapalny i służy monitorowaniu postępów leczeniu. 5. Morfologia krwi - wstępna diagnostyka niedoborów, odporności, infekcji, stanów zapalnych i nowotworów. Przed badaniem pacjent otrzyma do podpisu zgodę na pobranie krwi oraz udostępnienie danych osobowych. Placówki biorące udział: MCM "Widzew" Elsnera 19, Sacharowa 21a, Piłsudskiego 157; MCM "Polesie" Kasprzaka 27, Maratońska 71, Wileńska 25.
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 330000
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L075 - Modernizacja szatni dla uczniów i uczniów niepełnosprawnych oraz pomieszczenia na szatnię uczniów niepełnosprawnych ruchowo w XXXIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi ul. Kusocińskiego 116.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Edukacja dzieci i młodzież
OPIS PROJEKTU: Szatnia dla uczniów i uczniów niepełnosprawnych oraz pomieszczenie pełniące funkcję szatni dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo w XXXIII LO nie spełniają oczekiwań uczniów i ich rodziców, utrudniają sprawowanie nadzoru pedagogicznego, nie gwarantują pełnego zabezpieczenia własności uczniów. Daleko odbiegają od norm estetycznych, a mogą nawet stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów. Szatnia jest pomieszczeniem nieremontowanym od początku istnienia szkoły, czyli blisko 40 lat. Oddzielone metalowymi siatkami boksy dla poszczególnych klas wyposażone jedynie w ciąg wieszaków, nie dają poczucia prywatności i bezpieczeństwa pozostawionego w szatni mienia. Pomieszczenie przeznaczone na szatnię dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo (w szkole są oddziały integracyjne, w których w sumie może być ok. 20 uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego) zostało prowizorycznie przystosowane i wyposażone dla potrzeb tych uczniów. Tymczasem w szkole potrzebne jest miejsce, w którym uczniowie niepełnosprawni nie tylko bezpiecznie przebiorą się i przygotują do zajęć ale także, dzięki odpowiedniemu wyposażeniu będą mogli w przerwach między zajęciami odpocząć, zrelaksować się, wyciszyć w sytuacjach emocjonalnego napięcia lub zmęczenia. Z obu pomieszczeń będą mogli korzystać mieszkańcy Łodzi uczestniczący w zajęciach otwartych organizowanych na terenie szkoły.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: P22 - 73
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 322400
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L076 - REMONTUJEMY SZATNIĘ SZKOLNĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 84 W ŁODZI, UL.WICI16.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Edukacja dzieci i młodzież
OPIS PROJEKTU: PROJEKT REMONTU SZATNI SZKOLNEJ W SP 84 dotyczy powierzchni 80 m2 i 15 boksów. Remont obejmowałby malowanie szatni, wymianę posadzki, zakup nowego wyposażenia szatni- ławek i wieszaków oraz zainstalowanie nowych drzwi do 15 boksów. Szatnia nie była remontowana od chwili powstania czyli od 1970r. Korzystają z niej uczniowie będący mieszkańcami osiedla TEOFILÓW-WIELKOPOLSKA.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: B41-23/103
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: NEGATYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 230000
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L077 - PLAC ZABAW DLA DZIECI PRZY SP 84, ŁÓDŹ UL.WICI16.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Sport i rekreacja
OPIS PROJEKTU: PLAC ZABAW na terenie wokół SP nr84 z przeznaczeniem dla uczniów naszej placówki oraz dzieci z osiedla Teofilów-Wielkopolska. Na bezpiecznej nawierzchni zostaną umieszczone elementy wyposażenia placu zabaw: zjeżdżalnia w wybranym kształcie, wagonik, duża lokomotywa, huśtawka dwuosobowa, karuzela, ławostół, domek piramida, sprężynowiec z tworzywa HDPE, siedzisko "bocianie gniazdo" . Dzieci pod opieką nauczycieli i rodziców będą mogły bawić się i odpoczywać.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: B-41
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 342000
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L078 - Remont amfiteatru w Parku Baden-Powella w Łodzi.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Tereny zielone i ochrona środowiska
OPIS PROJEKTU: Celem projektu jest remont amfiteatru w Parku Baden-Powella. Obiekt może być dla mieszkańców Łodzi miejscem realizacji wielu aktywności o charakterze kulturalnym, sportowym czy edukacyjnym. W tej chwili stan techniczny obiektu w znacznym stopniu ogranicza te działania.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: ŁÓDŹ-WIDZEW; Osiedle: Stoki-Sikawa-Podgórze; Numer działki: 5/12; Id działki: 106106_9.0015.5/12
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 877000
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L079 - Kompleks rekreacyjno-sportowy na terenie ZSEiU w Łodzi ul. Astronautów 19.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Sport i rekreacja
OPIS PROJEKTU: W skład kompletu street workout wchodzi zestaw urządzeń do ćwiczeń sprawnościowych, bezpieczna nawierzchnia, alejka parkowa oraz ławki i kosze na śmieci. Teren kompleksu zostanie ogrodzony, doświetlony i wyposażony w kamery monitoringu wizyjnego. Głównym celem zadania jest poprawa kondycji fizycznej wśród społeczności szkolnej i lokalnej.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: 97
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
KOSZTY SZACUNKOWE (po weryfikacji): 565000
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
L080 - Pracownia Tomatisa w Szkole Podstawowej nr 176 w Łodzi, ul. Roosevelta 11/13, 90-056 Łódź.
RODZAJ ZADANIA: PONADOSIEDLOWE ( 2 000 000 zł )
OSIEDLE: PONADOSIEDLOWE
KATEGORIA: Zdrowie i pomoc społeczna
OPIS PROJEKTU: Uczniami naszej szkoły są dzieci z licznymi deficytami i zaburzeniami rozwojowymi, wymagające intensywnej rehabilitacji, w tym rewalidacji słuchu. Aby skutecznie im pomagać, wskazane byłoby utworzenie gabinetu rewalidacyjnego, wyposażonego w specjalistyczny sprzęt terapeutyczny, jakim jest zestaw treningu i kształcenia uwagi słuchowej „Uwaga Słuchowa - Metoda Tomatisa”. Nadrzędnym celem projektu jest rehabilitacja oraz wieloaspektowe oddziaływanie na rozwój psychofizyczny uczniów niepełnosprawnych intelektualnie, z niepełnosprawnościami sprzężonymi (z zaburzeniami przetwarzania słuchowego) i chorobami przewlekłymi. Terapią z wykorzystaniem Metody Tomatisa objęci zostaną uczniowie naszej szkoły oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia z terenu miasta Łodzi w ramach Dni Otwartych gabinetu rewalidacyjnego. Metoda ta jest treningiem kształcenia uwagi słuchowej i modyfikacji słyszenia. Wpływa w naturalny i nieinwazyjny sposób na układ słuchowy oraz mózg dziecka, w efekcie prowadzi do znaczącej poprawy w zakresie umiejętności uczenia się, skupiania uwagi, komunikacji, czytania, słuchania oraz procesów integracji sensorycznej. Metoda Tomatisa przynosi pozytywne efekty w terapii: - zaburzeń mowy – opóźnionym rozwoju mowy, zaburzeniach artykulacji, jąkaniu, seplenieniu, zaburzeniach głosu (dysfonia), - centralnego zaburzenia słuchu, - opóźnień w rozwoju psychosomatycznym, językowym lub psychicznym, - problemów szkolnych takich jak trudności w nauce czytania i pisania, - problemów z koncentracją uwagi i słuchaniem komunikatów, - dysleksji, dysgrafii, dyskalkulii, - nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), - zaburzeniach komunikacyjnych w zespole Aspergera, autyzmie, - wrodzonej niepełnosprawności, np. w Zespole Downa - w zaburzeniach w zachowaniu, nadreaktywności emocjonalnej, agresji.
NUMER EWIDENCYJNY DZIAŁKI: S6 - 399
DODATKOWE LOKALIZACJE: S6 - 399
ANALIZA FORMALNA: POPRAWNA
Opinia Komitetu ds. ŁBO: POZYTYWNA
link do wniosku:
link do karty analizy:
link do karty zmian:
Kontakt