Inwestycje 2022 - podsumowanie

W 2022 roku Miasto pierwszy raz w historii Łodzi wydało na inwestycje ponad miliard złotych w roku kalendarzowym. 

  • W Nowym Centrum Łodzi oddaliśmy do użytku podziemny tunel łączący ul. Kilińskiego z aleją Rodziny Scheiblerów. 
  • Wyremontowaliśmy i otworzyliśmy dwie wille Ludwika Meyera przy ul. Moniuszki. To w nich powstała najnowocześniejsza siedziba Biblioteki Miejskiej w Łodzi – pełna atrakcji i znana już Państwu Mediateka. 
  • Lada dzień swoje podwoje przy OFF Piotrkowska otworzy Wigencja, gdzie kończymy wyposażać wspaniałe centrum sztuki dla dzieci i młodzieży.
  • W dawnej fabryce położonej pomiędzy Piotrkowską i Sienkiewicza powstanie scena Teatru Pinokio.
  • Otworzyliśmy też Orientarium – pełne zwierząt i roślin z Azji Południowo-Wschodniej, które bardzo szybko stało się jedną z największych atrakcji turystycznych Łodzi i wczoraj gościło milionowego klienta. 
  • A tuż obok kibice mogą od kwietnia cieszyć się nowym stadionem przy alei Unii 2 dla ponad 18-tu tysięcy widzów. 

Oczywiście, to nie wszystkie inwestycje. Wiele z nich będziemy kontynuować w tym roku, jak budowa Trasy Górna do granic miasta czy zakończenie remontu ul. Włókienniczej i zakup kilkudziesięciu nowoczesnych tramwajów.  Ale to, co istotne to remonty i przebudowy łódzkich ulic za blisko 412 mln złotych w 2022 roku. - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.


Aktualności

Koniec remontu w pasażu Abramowskiego

Pasaż Abramowskiego w Łodzi został wyremontowany dzięki budżetowi obywatelskiemu. Wymieniono około 8 tys. m kw. nawierzchni alejek.Główna alejka łącząca ul. Sienkiewicza z ul. Kilińskiego podzielona… więcej

Kontakt