Mural z Janem Kowalewskim

Wielkie odłonięcie muralu online. 25 października o godz. 18.00

Zobacz strony poświęcone muralowi: 

http://jankowalewskimural.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/2020.ROK.KOWALEWSKIEGO

Śledź na żywo stream z wydarzenia na naszym kanale na You Tube

https://www.youtube.com/channel/UCdNkIN_f4OTGFDa7kIP40gg

Mural Jana Kowalewskiego

Fundacja Art Industry uhonorowała naszego bohatera muralem, który już dziś zdobi ścianę przy ul. Nawrot 7 

Inspiracją do stworzenia muralu jest właśnie szyfr, w którym, po bliższym przyjrzeniu się można zobaczyć hasło "2020 Rok Jana Kowalewskiego", czy rosyjskie słowo Делегат (Delegat), które stanowiło klucz do jednego z sowieckich szyfrów. Elementy kodu są widoczne w dużym zbliżeniu, ale osoba patrząca z perspektywy np. przejeżdżającego samochodu widzi portret Jana Kowalewskiego, zainspirowany jednym ze zdjęć z jego młodości.

Mural stworzył Paweł Hert – Ovca z grupy NTK, a inspiracją do jego powstania była grafika stworzona przez łódzkiego grafika Marka Sitkiewicza. 

O twórcy: OVCA NTK CREW

Niezależny rzemieślnik sztuki airbrush i graffiti. Maluje od połowy lat dziewięćdziesiątych XX w. Jak wielu najlepszych, zaczynał od nie całkiem legalnych malunków na pociągach i murach, kończących się niejednokrotnie wizytami w areszcie.

Burzliwa młodość jest już za nim. Obecnie specjalizuje się w malowaniu dzieł komercyjnych i artystycznych. OVCA ma na swoim koncie pracę dla Papieża Benedykta XVI, właściciela LEGO i wiele innych. Malarstwo OVCY wystawiane było w lokalu "6 dzielnica" na ul. Piotrkowskiej 102 w Łodzi.Z Łodzią wiążą go również murale upamiętniające pobyt legionistów i Józefa Piłsudskiego. Pięć prac wykonał na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi w 2018 roku.Poza działalnością artystyczną OVCA jest pasjonatem modelarstwa i organizatorem jednych z największych w Europie zawodów modelarskich.

Kontakt