Orebro

OREBRO-W SKRÓCIE

ÖREBRO miasto w regionie Örebro w środkowej Szwecji. Miasto zajmuje powierzchnię 1380 km², a liczba ludności wynosi 124,5 tys., co daje mu siódme miejsce pod względem wielkości wśród miast w Szwecji. W pobliżu miasta znajduje się jezioro Hjälmaren, a przez miasto przepływa niewielka rzeka Svartån. W czasach dawnych stanowiło ważny szlak handlowy i komunikacyjny w Szwecji. Usytuowane blisko Sztokholmu (ok. 200 km), Goteborga i Oslo (po 300 km) jest naturalnym centrum logistycznym Skandynawii. Atrakcyjne położenie czyni z Őrebro wielofunkcyjny obszar i idealne miejsce dla konferencji i imprez targowych.
Burmistrzem miasta jest Kenneth Handberg.

Miasto partnerskie Łodzi od 2001 r. do 2021 r. Pomimo zakończenia współpracy w ramach partnerstwa, oba miasta wyraziły chęć do utrzymywania relacji oraz podejmowania ewentualnych wspólnych przedsięwzięć w przyszłości. >>>

Oficjalna strona miasta: http://www.orebro.se/

Turystyczna strona miasta: https://www.visitorebro.se/

 

 

INFORMACJE PODSTAWOWE O MIEŚCIE

WSPÓŁPRACA PARTNERSKA

Orebro współpracuje głównie  z miastami skandynawskimi z Finlandii, Norwegii i Danii, ale również  z miastami z całego świata, m.in. z Yantai w Chinach czy Niżny Nowogród w Rosji. 

HISTORIA WSPÓŁPRACY

Kontakt