Pobyt delegacji rozpoczął się od spotkania z wiceprezydentem Łodzi Krzysztofem Piątkowskim. Program wizyty koncentrował się na zagadnieniach polityki pomocy społecznej, zarządzania organizacjami pozarządowymi, systemu usług społecznych i publicznych. Goście mieli okazję wysłuchać prezentacji przedstawicieli Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Pełnomocnika Prezydenta Miasta Łodzi ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Odwiedzili również Centrum OPUS oraz Dom Pomocy Społecznej przy ul. Rudzkiej.
Przyjmuje się, że pierwsze miasto w Kantonie zostało założone w 214 roku p.n.e. Nosiło ono nazwę Panyu . W 206 roku p.n.e. stało się stolicą królestwa Nanyue. Po zdobyciu królestwa przez dynastię Han W 111 roku p.n.e., miasto stało się stolicą prowincji.
Przez kolejne wieki Kanton utrzymywał swój wysoki status i prestiż jako główny port handlowy i ważne miejsce kulturalne w Chinach.
Kanton utrzymywał się na wysokiej pozycji do wybuchu pierwszej wojny opiumowej w 1839 roku. Po serii bitew w delcie rzeki Perłowej, Brytyjczycy podbili Guangzhou 18 marca 1841 roku. Druga Bitwa o Kanton stoczyła się dwa miesiące później i zgodnie z umową w Qing Empire z 1842 roku z Wielką Brytanią, Kanton utracił uprzywilejowany status handlowy, ponieważ coraz więcej portów traktatowych zostało otwarte dla coraz większej liczby krajów, w tym na ogół w enklawach terytorialnych. Wśród upadku prestiżu dynastii Qing i chaosu związanego z wyborem nowej władzy, dla katastrofy, miasta prowadziły szereg wojen klanów od 1855 do 1867, w których zmarło ok. miliona osób.